Autor Zpráva
Bewanek
Profil
Zdravím.... Včera jsem pracoval s webem a najednou se mi podělala diakritika. Nejsem ten nejlepší s php, ale něco zvládám, ale s tímto si nevím rady. Našel by se tu někdo kdo by byl ochotný a poradil mi ? Můj web: dxt.8u.cz
margin
Profil *
Stránky se zobrazuje v UTF-8, protože má na začátku BOM, a to pravděpodobně 3×, nechce se mi to přesně zjišťovat.
Bewanek
Profil
Tak to s tím teda fakt neumím :) A nenašel by se tu někdo kdo by mi to udělal :/ ?
Prochy
Profil
Pochybuji, že to za tebe někdo udělá, můžeš zkusit změnit metatag na tohle:

<meta http-equiv='Content-Type' content='text/html; charset=utf-8' />

Jest-li nejsi schopen projevit svoji snahu, je tu sekce Práce a zakázky. :-)
Moderátor jenikkozak: Taková maličkost za to snad ani nestojí.
Rellik
Profil
Prochy:
<meta http-equiv='Content-Type' content='text/html; charset=utf-8' />
Tohle mu moc nepomůže když mu samotný soubor začíná "". [#2] margin už napsal o co jde, stačí si prohledat toto fórum pod tímto heslem....
jdanek
Profil
Myslím že by mohl pomoci jeden můj starší návod www.designflow.cz/clanky/jak-nastavit-utf-8-kodovani
Rellik
Profil
jdanek:
Myslím že by mohl pomoci jeden můj starší návod
Ne nepomůže. Vyrážet klín jiným klínem není moc optimální řešení. Stačí ze začátku scriptu odmazat ten BOM jak psal margin.
jdanek
Profil
A ty si podle příspěvku [#3] myslíš, že to zvládne? Nehledě na to, že pokud používá "obyčejný" editor tak nějaký BOM stejně nanajde
Bewanek
Profil
řeknu ti to takhle :) Je jen otázka času kdy se to naučím, ale prostě ani nevim kde UTF je cca 1 měsíc pracuji s PHP a cca 7 dní se učím přes FTP to je vše co bych asi dodal...
margin
Profil *
Problém je ten, že některé soubory tvého webu jsou v kódování windows-1250, jiné soubory jsou v kódování utf-8 a navíc s BOM. něvo takového se nestane samo, musel jsi soubory kódované ve windows-1250 (a případně i soubory v ASCII) otevřít a přeuložit do utf-8.
Cesta zpět je otevřít soubory kódované v utf-8 a uložit je v kódování windows-1250, nebo použít rychlejší způsob, obnovit soubory ze zálohy.
Bewanek
Profil
Nj, ale pokud by se tu nenašel nějaký pomocník co by mi pomohl tak web rovnou můžu zabalit, protože s tím vubec neumim :/

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0