Autor Zpráva
spacek145
Profil
Dobrý den, mám tento script:
<?php
$b_nick = "Meno";
?>
 
<form name="statistiky" onSubmit="return kontrola();" method="get"><label><b>Nick:</b> </label><input type="text" id="id-inputu" name="nick"><input type="submit"></form>
<span id='nick-test'></span>
 
<script type="text/javascript">
 
var nickName = document.getElementById('id-inputu');
nickName.onkeyup = kontrola;
var b_nick = 'Meno';
var testNicku = document.getElementById('nick-test');
 
function kontrola() {
  if (nickName.value === b_nick) {
    testNicku.innerHTML = 'Nick OK';
    return true;
  }
  else {
    testNicku.innerHTML = 'Spatny nick';
  }
  return false;
}
</script>
A potřeboval bych z tohohle vytáhnout VALUE Z INPUTU NICK a dát ji do proměnné, půjde to?
jenikkozak
Profil
Nejčastější potíže s PHP (FAQ) » Jak přenést proměnnou z javascriptu do PHP
spacek145
Profil
To je sice hezké, ale tam je to jednoduché. Já to potřebuju vytáhnout z -> if (nickName.value === b_nick) {
a potřebuju to nickName.value :)
Tori
Profil
spacek145:
A do jaké proměnné, JS nebo PHP? Co s tím chcete dělat?
spacek145
Profil
potřebuju to nickName.value (text ktery navstevnik napise do inputu) dat do promenne $v_nick. To je vse.. z JS -> PHP promenna
suvel
Profil
spacek145:
Nějak jsem to nepochopil. Value z inputu snad bude v $_POST, ne? Takže $v_nick = $_POST['nick'].
spacek145
Profil
POST? I kdyz je formular metody GET?
Já tu value potřebuju zjistit před odesláním
suvel
Profil
spacek145:
Omlouvám se, ale je to jedno.
Hodnotu před odesláním nelze dát do php proměnné, neboť skript se provede až po odeslání, na serveru.
Virtus
Profil
suvel:
Hodnotu před odesláním nelze dát do php proměnné, neboť skript se provede až po odeslání, na serveru.

S tím bych si dovolil nesouhlasit, pokud se použije AJAX, lze dostat hodnotu do PHP proměnné, ještě před odesláním na server.
suvel
Profil
Virtus:
Promiň, ale tímhle spacka145 akorát zmateš, musí se nejdřív naučit základy a správně se orientovat. Nic ve zlým :-)
jenikkozak
Profil
Virtus:
pokud se použije AJAX, lze dostat hodnotu do PHP proměnné, ještě před odesláním na server.
Nelze. Aby ji server dostal, musí ji tam prostřednictví AJAXu odeslat.
Virtus
Profil
Ok, omlouvám se, že jsem to nevyjádřil lépe, tak jen dodám, že jsem to myslel tak, že lze dostat pomocí AJAXu hodnotu do PHP proměnné před odesláním formuláře na server, předpokládal jsem, že to z kontextu tématu bude jasné.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0