Autor Zpráva
L0K0
Profil
Dobrý den, rád bych se zeptal zda-li by šla možnost pěkného url pouze s jedním souborem bez nutnosti souboru '.htaccess'.

Moje představa je taková: Mám soubor 'localhost/index.php'. když zadám do url 'localhost/novinky/', tak bych si představoval aby struktura příkazu byla např. taková 'localhost/index.php/novinky/, bez nutnosti 'index.php' v url. Šlo by to? Mám dojem, že na podobném principu jede 'Wordpres', protože soubor '.htaccess' v novějších verzí neobsahuje mám ten dojem?
Tori
Profil
L0K0:
To jsou dvě různé adresy: když zadáte example.com/index.php/neco/nekde, tak se spustí index.php a ta zbylá část (/neco/nekde) bude v $_SESSION['PATH_INFO']. Ale když zadáte example.com/neco/nekde, tak se to přeloží na example.com/neco/nekde/index.php. Takže teoreticky by šlo nasimulovat pěkné URL spoustou různých adresářů, které by všechny obsahovaly pouze index.php, ale bylo by to asi trochu složitější na údržbu.
Mike8748
Profil
L0K0:
WP ve vychozí instalaci .htaccess sice neobsahuje, ale pokud si v administraci zapneš že chceš hezké url, tak si ho sám vytvoří podle potřeby
L0K0
Profil
Dobře, díky vám za rady. Můžete LOCK..

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0