Autor Zpráva
sloncz
Profil
Dobrý den, mám na stránce pár odkazů ve tvaru
[pre]<a href="url_adresa1">text</a>

a mě by zajímalo, zda je možné pomocí php vytáhnout url adresu z toho href=""?
peta
Profil
Ano.
janbarasek
Profil
sloncz:
Buď přes regulární výraz, nebo přes 2x rozdělené pole pomocí funkce explode. Příklad:
<?php
$promenna = '<a href="url_adresa1">text</a>';
$a = explode('href="', $promenna);
$b = explode('"', $a[1]);
echo $b[0]; // vypíše "url_adresa1"
?>

peta:
Pokud nemáš co chytrého napsat, tak nepiš. Nejsme na chatu.
peta
Profil
janbarasek: Nerozumim. Otazka znela "je možné". Ano, je mozne. A proc jsi mu nedal zrovna reg. vyraz, ktery tu je nejmin ve 100 tematech?
sloncz
Profil
janbarasek:
Děkuji mnohokrát, ale mám menší problém. Ty odkazy jsou uloženy v javascriptu a ve zdrojovém kÓdu se nezobrazí. Zobrazí se pouze na stránce, když jí otevře prohlížeČ. Je to možné nějak "vytáhnout" a pokud možno JAK? :)
janbarasek
Profil
sloncz:
To nebylo v otázce zahrnuto. Vytáhnout se to dá Ajaxem. Jak se to dělá, to si zjisti někde sám. Já Ajaxu moc nerozumím (a ani rozumět nechci, není pro mě zajímavý).
sloncz
Profil
Dobře, i tak děkuji.
Tori
Profil
sloncz:
Ty odkazy jsou uloženy v javascriptu a ve zdrojovém kÓdu se nezobrazí. Zobrazí se pouze na stránce, když jí otevře prohlížeČ.
Jakým způsobem se do té stránky dostanou - iframe, AJAXem načtený obsah, ...? Má ten vkládaný obsah nějakou URL, ze které byste ho mohl získat, ať už jako HTML nebo třeba JSON formát? Předpokládám správně, že potřebujete s tím vytaženým odkazem pracovat v PHP, nikoli v JavaScriptu?
sloncz
Profil
Ve stránce je jen <script type="javascript" src="odkaz_scriptu"></script> a ten to načítá do stránky.
peta
Profil
sloncz: To je sice cool, ale tu adresu jsi sem nedal, takze se to opet neda pouzit pro odpoved. Jak chces nekomu poradit parsovat text, o kterem nevis, jak vypada, ze? Na zacatku jsi tvrdil, ze mas text ve formatu <a href="url_adresa1">text</a>. Ted rikas, ze format je jiny.
Nebo, teda mi neni jasne, v cem mas ted problem. Neumis pomoci php otevrit soubor jako text s url = odkaz_scriptu? Dal uz je pak postup stejny, viz [#3] janbarasek, ja bych pouzil spis reg. vyrazy, viz starsi temata fora, jestli jsi je jeste neprohlizel.
Tori
Profil
sloncz:
To mi skoro připadá jednodušší počkat, než se donačte celá stránka, pak JavaScriptem najít ten odkaz, který chcete, vytáhnout z něj URL a poslat na server. Jelikož v tom případě nepotřebujete žádnou odpověď ze serveru, obejdete se i bez AJAXu. Ale vlastně - můžete přidávat nějaký svůj JS do té stránky? (píšete sice „mám na stránce pár odkazů“, ale nevím, jestli to znamená, že je to vaše stránka.)
sloncz
Profil
Abych to upřesnil. Na své stránce mám vložený javascript z jiné stránky a ten mi na stránku vypisuje
<a href="url1">text</a>
<a href="url2">text2</a>
<a href="url3">text3</a>

Ve zdrojovém kódu se zobrazuje pouze zdroj toho javascriptu a já potřebuji už z načtené stránky vytáhnout jen ty url z href="toto" a vypsat je na té stejné stránce.
peta
Profil
V PHP? PHP neumi zpracovat js kod. Pokud se kod neprovede, tak v kodu stranky nejsou odkazy a tudiz s tim nic nenadelas v PHP. V javascriptu by to mozna slo, jak pise Tori nebo janbarasek. Otazkou je zdrojovy kod JS. Ten jsi porad nedal. Nikdo nema predstavu, co ten JS vlastne dela, kde jsou ulozena data, co to presne udela v html kodu. Dulezite je to proto, ze podle toho lze zvolit zpusob, co s tim pak delat. Takhle je to jen zbytecne placani do fora o jakesi teoreticke moznosti, ze mas auto pokazene, nevis, co mu schazi, ale potrebujes ho nutne opravit, to vis zcela urcite. Babo rad :)
sloncz
Profil
Tak nakonec jsem na to přišel sám. Děkuji všem za pomoc :)
okolojsoucí
Profil
Jak to dopadlo?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0