Autor Zpráva
Celebi
Profil
Zdravím,
pokouším se na svých stránkách zprovoznit login s google OpenID, ale moc se mi to nedaří. Stáhl jsem zdrojové kódy odsud: https://gitorious.org/lightopenid/lightopenid/source/master: a vypadá na první pohled, že nehlásí žádnou chybu. Na stránce example.php se mi správně zobrazí formulář, ve kterém mám zadat OpenID, ale nepodařilo se mi zjistit, co vlastně mám jako to OpenId zadat. Mám účet na Gmailu, ale nikde jsem nenašel položky moje OpenId nebo něco podobného. Takže bych se chtěl zeptat, co vlastně tam mám já a případní uživatelé zadávat a případně, jestli neexistuje nějaká víc user-friendly cesta, jak to implementovat. Na internetu jsem našel víc návodů, jak google id implementovat, ale tenhle se mi jediný podařilo zprovoznit alespoň potud, aby mu to nehlásilo žádnou chybu.
Předem děkuji za odpověď.
Bertram
Profil
Celebi:

google:
google.com/accounts/o8/id

seznam:
adresa.id.seznam.cz
Celebi
Profil
Bertram:
Celebi:
>
google:
google.com/accounts/o8/id
>
seznam:
adresa.id.seznam.cz

Omlouvám se, ale tohle jsem vůbec nepochopil. Když kliknu naříklad na ten odkaz na google, tak se mi skorát stáhne nějaký soubor. Jestli mám slovo id nahradit za nějaké svoje id, pak ale nevím, jak zjistím jaké je moje id. Asi bych potřeboval nějaké hodně polopatické vysvětlení.
Zkoušel jsem zprovoznit i řešení podle těchto stránek:
http://qpleple.com/how-to-make-people-login-into-your-website-with-their-google-account/
Ale jediné čeho jsem dosáhl bylo, že když se pokusím sputit soubor index.php, tak se mi zobrazí prázdná strának a ve zdrojovém kódu je pouze
<a href="
Bertram
Profil
Celebi:
Mělo by to proběhnout zhruba takto:

Pokud si v lightopenid spustíte example.php, zobrazí se vám formulář na zadání vašeho OpenId.
Do formuláře zadáte google.com/accounts/o8/id a budete přesměrováni na přihlášení k vašemu Google účtu.
Po přihlášení se vás aplikace přeptá, jestli souhlasíte s předáním informací.
Pokud to potvrdíte vrátí vás to zpět a předají se požadované informace.

A u example-google.php jde pouze o úspěšné přihlášení k vašemu účtu, takže ani nic nepotvrzujete.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0