Autor Zpráva
Michal1983
Profil
Zdravíčko, před 2 lety jsem pracoval jako webař. Dělal jsem grafiku, ködoval, scriptoval, programoval v PHPku a MySQL, dělal optimalizace ..... blablala. Průšvih. Procházel jsem se jednou takhle po cestě do kancle z obchoda, kde sem si koupil něco na zub. Přecházím přez silnici po přechodu, auta přizastavovaly, lidi přešli, šel jsem poslední a jeden nezbeda řidič si chtěl zrychlit cestu a profrčel si to kolem nich. Chyba, jeho autí se se mnou chtělo mazlit. Takže jsem byl rok a půl v nemocnici, operovali mi mozek, jsem epileptik a bla bla bla ... jo a taky jsem získal novou věc, který se říká zráta dlouhodoý paměti ....

Čili, mrknul jsem na svoje starý zdrojáky a rád bych s nima začal trochu dělat ale .... když jsem se podíval poprví (nevědoma k čemu mi to je) na svůj hosting, promazal jsem si některý DB, který mmi pak začaly scházet. Mám zdrojáky v PHPku ale schází mi DB. Nevíte někdo, jak z PHPka vygenerovat znovu jednotlivý databázi a její strukturu?
Alphard
Profil
Jestli jste používal nějaké ORM, mohla by být v PHP scriptech uložena kompletní definice databázové struktury. Obecně ale získání db struktury možné není. Jedině snažit se ji odhadnout na základě sestavených dotazů, což by bylo dost náročné. Zkuste radší najít zálohy.
Joker
Profil
Michal1983:
Nemáte zálohy? Nebo nemá hosting zálohy?
peta
Profil
Obvykle z INSERT dotazu je struktura celkem jasna. Ale nejsnadnejsi je zaloha hostingu. Pripadne, ja si ukladam ke vsemu strukturu do souboru jmeno.sql jako txt kod.
Pohadky si muzes nechat pro deti, ty nejsou uzitecne pro reseni problemu.
Tori
Profil
<ot>
peta:
Pohadky si muzes nechat pro deti, ty nejsou uzitecne pro reseni problemu.
Co si vy kde ukládáte, ani co si myslíte o jeho příběhu (ať už pravdivý je nebo není), rovněž pro řešení tohoto problému není užitečné.
</ot>
Michal1983
Profil
Michal1983, Joker:
Zálohu DB ke vší smůle nemám. Nepředpokládal jsem, že jednoho krásného dne mě seme auto apak budu takovej trotl, že si ji nechtěně vymažu ... teda chtěně ale nevědoma tu, co budu potřebovat. :-)


peta:
Hosting mám na pipni a je to přibližně rok a něco, co jsem ji smazal. Nepředpokládám, že ji správce nesmazal se zbytečnejma a nepoužívanejma datama. :-)


Tori:
Děkuji Ti za zastání mě. Až se jednou něco takovýho stane tobě peta:, tak budeš bavit jiný usery tobě podobný. Věř tomu. :-)
Kajman
Profil
Michal1983:
Nepředpokládám, že ji správce nesmazal se zbytečnejma a nepoužívanejma datama.

Za zeptání to stojí. Obecně se doporučuje zachovávat semtam nějakou zálohu i velký čas zpátky. Je tedy možné, že ji mít opravdu budou. Někdy je obnovení zpoplatněné.
peta
Profil
Taky se obvykle veci zkousi na localhostu. Treba mas nekde starsi disk s php, mysql...
Michal1983
Profil
peta:
Jop, to sedí. Na localhostu jsem to stavěl. Díky tomu, co se mi stalo jasem ale zapomenul hesla pro přívstup k vlastnímu disku v notesu. Disk se dal k opravě jednomu člověku, kterej nakonec zpronevěřil nějaký money ze svojí firmy a zdrhnul. HDD zmizel s ním. Vím a chápu, že to zní celkem "fantasticky", ale měl jsem a mám trochu složitější život. :-) Něco málo jsem našel na DVDčkách ale .... ne podstatný věci. Napadlůo mě třeba napsat myslq, který by jednorázově projelo všechny soubory a vyhledalo všechny selecty atd. Možná by to mohlo funkčit ... jen se k tomu dokopat. Průser je v tom, že i PHPko jsem zapomenul (když ztráta dlouhodobý paměti, tak se vším: pořádně číst, psát, počítat, kreslit, kódovat i programovat ....). I na to vzpomenout, co jsem dělal mi chvíli trvalo :-))

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0