Autor Zpráva
d.b.cooper
Profil *
zdarvim
nikdy jsem driv consoli nepouzival mohl by mi nekdo prosim osvetlit jakfungujou nasledujici veci

v xamppu jsem pustil prikaz ze dvou duvodu kolega prede mnou dal podminku v nette aby prisup sel pouze pres konzoli kterou jsem samozrejme zakomentovat :) ale pak php narazi na 30s timeout
spoustim v ni cron ktery projizdi hodne zaznamu a mezi jednotlivymi zaznami je cekaci fce abych nedostal ban od brány na kterou se pripojuju

jde mi o to .. pokud prikazem spustim php script tak jen blika kurzor nejdou dalsi prikazy vkladat a kdyz se ma neco vypsat provede se vypis
pokud consoli zavru zastavi se i vykonavany script ? nebo na servru probiha dal ? je to tak stejne i s prohlizecem ? pokud zavru okno script se prerusi ?
co kdyz behem vykonavani preulozim php soubor ? hadam ze to je mu jedno protoze pri spusteni se nacte nekam do pameti ...
mohl by mi to prosim nekdo strucne objasnit diky :)
Virtus
Profil
Zdravím

pustím script v konzoli: php script.php, pokud v konzoli bliká kurzor znamená to, že script stále běží, pokud konzoli zavřeš bude vykonávání scriptu v tento moment ukončeno, pokud potřebuješ aby vykonávání scriptu nadále pokračovalo i po zavření konzole musíš script spustit nějakým způsobem na pozadí nebo použít třeba screenu http://www.linuxsoft.cz/article.php?id_article=1100 a ano funguje to podobně i s prohlížečem, ikdyž tam si nejsem úplně jist, kdy je skutečně vykonání scriptu po zavření okna v prohlížeči ukončeno a za jakých podmínek. Pokud během vykonávání scriptu soubor přeuložíš, provedené změny v souboru se projeví až po opětovném spuštění scriptu, tj. dokud script běží, používá stále původní kód, který byl ve scriptu během jeho spuštění.
d.b.cooper
Profil *
díky! super odvpoved :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0