Autor Zpráva
wifinko028
Profil
Dobry den prosim vas uz si neviem rady, rozmyslam nad tym stale ale nemozem prist na to ako urobim jednu vec. Mam php script, mam tam definicie $serverip ="IP"; avsak ja tu IP potrebujem zobrat z DB, no neviem ako mam vlozit php kod do php kodu. Asi to zle vyjadrujem, ale dufam, ze ste pochopili. Vopred velmi dakujem za rady.
lionel messi
Profil
<?php
$link = mysqli_connect($server, $login, $password, $db); //pripojíš sa k db
$query = mysqli_query($link, "SELECT ip FROM tabulka"); //zostavíš SQL dotaz (samozrejme podľa seba nahradíš názov stĺpca/tabuľky
while ($row = mysqli_fetch_assoc($query))
{
  $serverip = $row["ip"]; //priradíš ip z DB do premennej $serverip
  echo $serverip; //trebárs vypíšeš IP
}
?>
Fisir
Profil
Reaguji na lionela messiho:
K čemu ten cyklus? Pokud tam IP adres bude víc, bude v proměnné $serverip stejně jenom ta poslední.
lionel messi
Profil
Fisir:
K čemu ten cyklus? Pokud tam IP adres bude víc, bude v proměnné $serverip stejně jenom ta poslední.
Veď preto je tam echo na 7. riadku, kt. to vypíše, takže sa to kľudne môže prepísať. :-) Bol to len príklad, nemám krištáľovú guľu a neviem ako presne to wifinko028 chce, ale tento kód vypíše všetky IP z DB.
Fisir
Profil
Reaguji na lionela messiho:
neviem ako presne to wifinko028 chce
wifinko028: „mam tam definicie $serverip ="IP"; avsak ja tu IP potrebujem zobrat z DB
lionel messi
Profil
Fisir:
Podľa mňa robíš z komára somára. Pred tebou ako stálym členom diskusie a skúseným programátorom, kt. aj mne vždy dokázal trefne poradiť, mám veľký rešpekt, ale výnimočne ti budem oponovať. Môj kód v [#2] je myslím plne funkčný, neobsahuje žiadnu chybu a spĺňa všetko, čo uviedol wifinko028. Ten neuviedol, či chce prvú/poslednú/všetky IP z databázy, napísal len, že ich chce priradiť do premennej. Napísal som preto kód, kt. vypíše všetky IP z db ako vzorový príklad, kostru, kt. nie je problém upraviť podľa potreby. Ak by chcel wifinko028 všetky IP z DB uložiť do nejakej premennej, nie je problém použiť pole:
<?php
$serverip = array (); //inicializácia poľa
$link = mysqli_connect($server, $login, $password, $db); //pripojíš sa k db
$query = mysqli_query($link, "SELECT ip FROM tabulka"); //zostavíš SQL dotaz (samozrejme podľa seba nahradíš názov stĺpca/tabuľky
while ($row = mysqli_fetch_assoc($query))
{
  $serverip[] = $row["ip"]; //priradíš ip z DB do poľa $serverip
}
?>
a s poľom môže normálne pracovať ako s každým iným.
Fisir
Profil
Reaguji na lionela messiho:
Ježíš, pardon. Necháme to být, jo?
lionel messi
Profil
Fisir:
Necháme to být, jo?
V pohode, vôbec nič sa nestalo. :-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0