Autor Zpráva
Yuff.3
Profil
Ahojte,
chcel by som si poriešiť vlastný a jedinečný server status - mám herný web a niekoľko herných serverov. Určite Vám je známy LGSL systém. Chcem niečo podobné - v zmysle, že mi to ukáže aktuálny stav serveru - online, offline, počet hráčov na servery, mapu, ..
Napadlo ma riešiť to podobne ako sú nejaké API - teda z toho serveru vytiahnuť potrebné záležitosti do XML súboru no a potom z XML zas do PHP.
Vraj v minulosti (možno aj teraz) sa využívala na takéto statusy php funkcia fopen. Podľa toho čo som pozeral, tak som jej buď nepochopil alebo je to úplne od veci.
Každopádne zaujímal by ma Váš názor na túto záležitosť, po prípade iné možnosti vyriešenia môjho problému..

Ďakujem :)
Marschmallow
Profil
Yuff.3:
PHP funkce fopen otevírá daný soubor, ukázka:
$soubor=fopen("soubor.txt", "w+")
Yuff.3
Profil
Áno, no už som našiel niečo: counterserver.cz/guides/status-serveru-na-webu.html no a idem si overiť, či funkciu "fsockopen()" podporuje môj hosting - wedos. Predpokladám, že áno, tak sa pomaly pustím do práce. :) Snáď nebudem už potrebovať Vašu pomoc.

Ináč ak správne chápem, tak táto funkcia fsockopen() vlastne vyťahuje informácie priamo zo serveru..?
Je možné, že by sa to dalo nejako zneužiť a dostať sa tak na môj web, nabúrať ho, hacknúť?? Predpokladám, že šanca je rovnaká ako keď túto funkciu nepoužijem :D či?

Moderátor Joker: Odstranil jsem „nakopnutí“ vlákna.
Jelikož Yuff.3 posílá „nakopávací“ příspěvky opakovaně přestože si je vědom, že to pravidla zakazují, tímto ho varuji, že ještě jednou a bude mu navržen ban.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0