Autor Zpráva
zajac
Profil
Dobrý deň,
existuje v php nejaká možnosť, že si do formulára na odoslanie textu/textovej správy spravím "tlačítko", ktoré mi premennú a nejaký text vloží do poľa, kde budem ďalej písať obsah môjho textu? Pokiaľ by to niekomu nebolo jasné - mám php kód, chat - kde mi vypíše meno odosielateľa, jeho správu a čas odoslanie správy. Potreboval by som tam pridať tlačítko, na ktoré keď kliknem, tak mi do môjho textového poľa - poľa pre odpoveď do chatu predpíše: "Správa pre Užívateľa 5: xxxyyy", kde "Správa pre užívateľa 5: " bude text, ktorý mi pridá tlačítko do poľa - "Užívateľ 5" je premenná užívateľa, ktorému chcem odpovedať na jeho príspevok a "xxxyyyy" je samotná moja správa, ktorú chcem do chatu poslať.
Dúfam, že je na to v PHP nejaká funkcia alebo možnosť ako toto vyriešiť bez použitia nejakých zložitých scriptov.
Pekne ďakujem za všetky info/rady/tipy...
Joker
Profil
zajac:
existuje v php nejaká možnosť, že si do formulára na odoslanie textu/textovej správy spravím "tlačítko", ktoré mi premennú a nejaký text vloží do poľa, kde budem ďalej písať obsah môjho textu?
Ne.
PHP běží na serveru a nedozví se událostech na klientovi (jako kliknutí na tlačítko).

Šlo by to udělat v JavaScriptu.
zajac
Profil
Myslel som si ..
A vedel by si mi pomôcť s tým java-scriptom ?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0