Autor Zpráva
matata8611
Profil
Zdravím a prosím moc o radu s tímto:
Mám index.php:
Kód:
<?php include 'header.php';?>
<?php include 'body.php';?>
V header.php mám:
Kód:
<?php $hodnota = "ahoj";?>
Když tuto proměnnou zavolám v body.php:
Kód:
<?php echo $hodnota;?>
Tak se nezobrazí. Co prosím dělám špatně?

Deje se mi to ve wordpressu.
Milkys
Profil
matata8611:
Zobrazit by se to mělo, napsané to máte správně.

Může být chyba v cestě http://polopate.jakpsatweb.cz/?page=adresa pokud uvedený soubor index.php není ve stejném adresáři jako header.php a body.php

Wordpres moc neznám - více jsem joomlista. Apropo v joomle je více souborů index.php. Je třeba to includovat do správného souboru. Např. index.php v templates (příslušné šabloně) nikoliv do index.php v rootu webu. Jedná-li se o nějakou komponentu, modul ap. includuje se to do příslušného souboru v adresáři dané komponenty, modulu. Třeba toto pomůže.
Donekulda
Profil
matata8611:
zkus napsat místo
<?php include 'header.php';?>
<?php include 'body.php';?>
tohle
<?php include './header.php';?>
<?php include './body.php';?>
anonymníí
Profil *
Donekulda:
Proč? Píšeš nesmysly, ty dva zápisy jsou rovnocenné.
Tori
Profil
matata8611:
Oba soubory se includují ve stejném kontextu? Tj. jestli není jeden includován uvnitř funkce (např. v kompilované šabloně) a druhý někde jinde.
Přiřazujete konstantní hodnotu (= můžete použít konstantu), nebo výsledek nějakého výpočtu?
Alphard
Profil
Zřejmě potlačujete výpisy chyb, to je základní problém. (Jinak by musela být proměnná přepsána na prázdný řetězec, ale pokus o vypsání neznámé proměnné neskončí mlčením, stejně tak include nenalezeného souboru.) Proč spekulovat? Nastavte vývojový server nějak normálně a PHP vám to řekne samo...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0