Autor Zpráva
Tomáš123
Profil
Ahoj,
S PHP iba začínam a ako som si už viackrát dokázal na zložitejšie skripty potrebné v reálnom živote programovania ešte nemám. Bol by som rád ak by ste takým ako ja do tohto vlákna písali jednoduché až stredne zložité zadania, ktoré by slúžili na zoznamovanie sa s jazykom, jeho príkazmi a funkcionalitou. Po fóre sa pohybuje veľa skúsených programátorov, pre ktorých by to bola brnkačka.

Typickým príkladom sú zadania "Vyzkoušejte si" na péhapku. V skratke si to predstavujem ako zadanie sprevádzané príkazmi, ktoré bude potrebné použiť na dosiahnutie výsledku.

Ďakujem za každé zadanie

Dúfam, že som tému zaradil do správnej kategórie a že nebude Jokerovi prekážať. V opačnom prípade sa ospravedlňujem za spôsobené nepríjemnosti.

Moderátor Joker: Jelikož se to netýká učebnice, přesunul jsem to do kategorie PHP.
Alphard
Profil
Seznam různých stránek, kde lze hledat zajímavé výzvy je třeba na codecondo.com/coding-challenges. V rychlosti mě pro začátek nejvíc zaujalo asi coderbyte.com/CodingArea/Challenges, více různých úkolů je na www.reddit.com/r/dailyprogrammer.

Obecně není problém najít hromadu různých školních zadání do programovacích předmětů, spíš je problém v tom, že lidé, kteří se nezabývají přímo IT, v těchto věcech nevidí moc přínos. Zajímalo by mě, jestli zdejší začátečníci mají zájem zkusit si úlohy na stavové automaty, práci se stromy, analýzu dat apod.
Tomáš123
Profil
Alphard:
Ďakujem, skúsim tie zadania pokoriť jedno po druhom.

Joker:
Jelikož se to netýká učebnice, přesunul jsem to do kategorie PHP.
Zaradil som to tam, lebo som si myslel, že by takéto vlákno bolo vhodné pre návštevníkov študujúcich PHP. Mojim zámerom bolo, aby to tam našiel každý, kto si chce vyskúšať, či pochopil danú látku v učebnici.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0