Autor Zpráva
TeOkan
Profil *
Zdravím všechny,

webový systém bežící na Wedos hostingu musí umět odesílat emailové zprávy takřka k vůli každé akci.

Nový X, editace X, mazání X .. Zkrátka při každé důležitější akci je zapotřebí, aby systém odeslal email.

Píši zde proto, abych se od vás, pokud možno, dozvěděl:

1. Jak řešíte odesílání emailů vy
2. Jaká je nejlepší cesta pro takovéto odesílání emailů

Jde mi o to, že Wedos má značná omezení (500 mailů denně). Číslo se zdá být vysoké, avšak musím počítat i s variantou, kdy na systém přibude několik desítek objednávek / či čehokoliv a systém bude muset být schopen odeslat například 600 emailů za daný den. Proto se tedy ptám - odesílat emaily přímo, ihned po akci odeslat daný email? Nebo vytvářet nějaké emailové fronty? popřípadě jak?

Nerad bych začal tvořit nějaký funkční celek tohoto problému takovým způsobem, že se potom dozvím, že to má značná omezení a musí to fungovat úplně jinak.


Mockrát děkuji za vaše názory a rady.
S přátelským pozdravem,
TeOkan
WertriK
Profil
24 hodin / 500 mailů = cca jeden mail za 3 minuty, je to pro Tebe dostatečná reakční doba?
Alphard
Profil
Není to spíš ekonomická otázka? Počet mailů je daný cenou hostingu, zároveň ale potřebujte často posílat maily...

Vidím tyto možnosti:
• koupit si hosting, který má dostatečné limity,
• posílat maily přes externí službu, např. www.mailgun.com,
• zavést fronty na odesílání (jak sám uvádíte) a smířit se se zpožděním.
bestik_63
Profil
Co ty emaily sloučit a posílat jeden za všechny např. 1x za hodinu? Každá akce se uloží do databáze a email to pak pošle ne při každé akci ale jen pokud od poslední akce uplynula nějaká doba např. 10 minut?
TeOkan
Profil *
Dobrý den,

vytvářet fronty se mi zdá jako nejlepší řešení, avšak stále mne nenapadá, kde mi to vlastně ušetří ten limit? Pokud je budu ukládat do databáze a poté je odesílat odtud, tak je to úplně stejné, jakobych ten počet emailů odeslal zrovna - jen tam bude zpoždění. Nebo se mýlím?

Popř. Četl jsem o slepých kopiích, které by se daly pro tento účet využít, avšak faktem je, že ve slepé kopii se zobrazí v "pro koho" email. Nebylo by možné tento email skrýt pod nějaký název a ve skutečnosti by se nejednalo o existující emailovou adresu? nějaká maska?

Děkuji mockrát.
bestik_63
Profil
Pokud je adresát jedna osoba např. admin, tak si myslím že jednoznačně ušetříte tím, co jsem psal výše.
Pokud každý mail posíláte někomu jinému (např. tomu kdo akci vykonal) tak máte problém, který se dá asi řešit jen tou frontou nebo použitím externí služby apod.
Použití fronty vám ušetří limit pouze v případě, že bude posláno 500 mailů a pak se bude vytvářet fronta, která se odešle až uplyne 24h (nebo budete mít kontrolní mechanismus, který hlídá aby za posledních 24h nebylo posláno více jak 500 mailů). Smysl v tom vidím pouze v ten případ, že budete mít výkyvy v posílání emailů a denně se jich pošle max. průměrně 500. Pokud se jich bude průměrně posílat více, bude fronta narůstat a nikdy se nevyprázdní. Nicméně pokud toto chcete používat na webu, kde očekáváte časem se zvyšující se návštěvnost a tím i častější posílání mailů, tak Vás vytvoření fronty zachrání pouze na nějakou dobu. Pak budete muset vytvořit buď nový hosting s větším limitem nebo posílání mailů řešit jinak.
TeOkan
Profil *
Dobře :) ještě se zeptám, zda se náhodou "bestik_63" nevyznáš také v VPS a jejich správně? Samozřejmě po nějaké domluvě - Dal bych zde kontakt :) Děkuji mockrát.
bestik_63
Profil
Bohužel, já se zatím učím jen www stránky programovat. K VPS se z pohledu admina vůbec nedostanu :-)
Sem tam se snažím někomu poradit, pokud vím. Někdy se spletu a někdo mě třeba opraví a docela tím získávám pěkné zkušenosti :-)
Keeehi
Profil
Správa VPS není zase úplně magie, zvládnout se to dá. Pokud zvládnete zprovoznit webový server u sebe na počítači (nejlépe pokud máte linux) z jednotlivých komponent, mohl byste být schopen to rozjet i na VPS. Navíc spousta společností provoujících VPS má už přímo připravené obrazy systémů se sprovozněným webovým servrem.
juriad
Profil
„Na webhostingu je zcela zakázáno provádět jakékoliv hromadné rozesílání e-mailových zpráv bez ohledu na to, zda se jedné o zprávy vyžádané nebo nevyžádané. Není tedy ani dovoleno rozesílat různé newslettery přihlášeným odběratelům. Pokud něco takového zákazník potřebuje, musí najít jiný nástroj, např. zvolit naše VPS či dedikovaný server.“

„Uvedené limity je možné po dohodě s námi navýšit. Oprávněnost takového požadavku posuzujeme my. Podmínky jsou na konci článku.“

Zdroj:
https://hosting.wedos.com/cs/odesilani-emailu.html

Pokud návrh tvé aplikace vyžaduje, že se po každé akci uživatele pošle notifikační e-mail a máš k tomu dobrý důvod, nemusel by být problém toto omezení uvolnit. Kontaktuj podporu hostingu, vysvětli že jde o jediné omezení na které narážíš, proč tvá aplikace potřebuje posílat tolik mailů.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0