Autor Zpráva
joe
Profil
Ahoj, mám celkem jednoduchou otázku, a to - jak dostat do metody nějaké třídy různý počet parametrů, které se mohou v budoucnu měnit? Jaký je z hlediska programování správný a nejvíce vhodný způsob?

Jde mi o to, že na stránce mám filtrování položek, v budoucnu chci mít možnost jakkoli filtr rozšířit a otázka je, jak předat metodě modelu parametry, podle kterých se bude filtrovat a položí se do databáze správný dotaz.

Pravděpodobně skončím u toho, že metoda bude mít parametr, který bude instancí objektu implementující nějaké rozhraní, které napíšu. Jdu na to tak správně?
tiso
Profil
Čo takto tej triede pridať atribút $filters a nastaviť jednotlivé filtre metódou addFilter()?
joe
Profil
Asi taky dobrý nápad. A jak bys rozlišil jak se zachovat při každém tom filtru? V případě nějakých filtrů potřebuju třeba jen omezit sloupec, někdy je ale třeba připojit tabulku (JOIN), atd...?
tiso
Profil
joe: podobné riešenie som tu už raz dával, s postupnosťou podmienok uložených v databáze.
joe
Profil
Díky, z kódu jsem pochopil myšlenku, ale tak jednoduše to v mém případě použít nejde. Používám Nette, formulář jako komponentu (takže nastavování filtru by probíhalo v ní), ale samotný dotaz se řeší až v repozitáři, se kterým pracuje fasáda. Ještě se tím zkusím nějak prokousat a něco vymyslet.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0