Autor Zpráva
fifa
Profil
Dobrý den, Chtěl bych si doma na svém pc založit nějaky server (php,mysql,atd) aby jsem mohl zkoušet php soubory ale nějak my to nechce fungovat nemá někdo nějaké doporučení programy atd. které by toto zvládali? děkuji za případné odpovědi
Alphard
Profil
Instalace serveru
Kubo2
Profil
fifa:
Ak máš skompilované php-cli, od PHP >= 5.4 môžeš využiť zabudovaný cli-server z príkazového riadka:

~ $ php -S localhost:80 -t ~/tvoj-php-projekt

Tým sa spustí HTTP daemon na porte 80 (tj. doména http://localhost/) a ako document root sa použije adresár tvoj-php-projekt v tvojom domovskom adresári.
lionel messi
Profil
fifa:
nemá někdo nějaké doporučení programy atd. které by toto zvládali?
Existujú balíčky obsahujúce Apache, PHP, MySQL a dokonca často aj PHPMyAdmin. Dobrú skúsenosť mám s EasyPHP, často sa používa aj XAMPP alebo Wamp.

Na prečítanie odporúčam: Instalace Apache, PHP a MySQL za 30 vteřin
fifa
Profil
Díky docelase my zamlouvá ten vertigo server od lionel messi skusím zatim dik
fifa
Profil
Tak jsem zkusil vertigo server a pěkná podpora ale jediné jsem nenašel jak založit databázi neví někdo kde se tohle nalézá a ještě když otevřu jejich defaultní návod svítí tam na mně abych si změnil heslo do mysql a to jsem taky nenašel nemá s tímto programem někdo zkušenosti dik.
Alphard
Profil
fifa:
jak založit databázi
Podle starších diskusí je uživatelské jméno k MySQL 'root' a heslo 'vertrigo'. PMA je (býval) v Tools, ale já bych si nainstaloval Adminer.
fifa
Profil
jj dik heslo je opravdu vertrigo a mám radší PHPmyAdmin a nehodlám ho měnit :D dík.Zamýkám téma z důvodu vyřešení
Moderátor juriad: Tady nezamykáme; vlákno časem zapadne, a pokud do něj někdo napíše něco nepatřičného, moderátoři se o to postarají.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0