Autor Zpráva
quatzael
Profil
Mám k dispozici prázdný formulář v PDF. A potřeboval bych, aby mi ho nějaký script automaticky vyplňoval. Ten PDF formulář se nezdá být, že by měl aktivní inputy, takže nějak potřebuju doplnit text na určitá místa v dokumentu určená zřejmě nějak podle souřadnic.
Jak na to?

Někde jsem četl, že PHP samotný s PDF pracovat neumí a je zapotřebí Framework (např. tcpdf nebo fpdf). Ale našel jsem v PHP dokumentaci přímo nějaké funkce pro PDF php.net. Tak jak je to vlastně?
mimochodec
Profil
Nevím, co umí ty funkce zabudované v php, ale určitě s tím není tak pohodlná práce jako s mpdf - to je něco, co po zkušenostech s jinými doporučuju. Umí to výstup textu na přesné pozice, umí to výstup zadaný jako html+css, nemá to problém s utf, prostě užitečný nástroj.
quatzael
Profil
mimochodec:
Ok. Ale tam píšou, že se to musí instalovat. To asi nepůjde, když mám hosting, ne?
Taps
Profil
quatzael:
mpdf stačí jen na FTP nakopírovat. S mpdf mám rovněž skvělé zkušenosti.
quatzael
Profil
mimochodec, Taps:
Díky za rady.


No, má to ale 146 MB. To přece nemůžu celý nahrát na server..
Budu to muset nějak osekat..
Keeehi
Profil
quatzael:
No, má to ale 146 MB. To přece nemůžu celý nahrát na server..
Má to snad nějaký technický důvod , proč to tam nemůžete nahrát?
blaaablaaa
Profil
quatzael:
130MB z toho tvori ICC profily a fonty, na server nahrej jen to, co potrebujes ;)
quatzael
Profil
Keeehi:
Teď mám na serveru aktuálně tarif na 100 MB. To si samozřejmě budu stejně navyšovat, ale nepřijde mi logický, aby mi zabírala knihovna na PDF tolik místa, když z ní budu používat jen pár funkcí.


blaaablaaa:
130MB z toho tvori ICC profily a fonty, na server nahrej jen to, co potrebujes ;)
To jsem udělal, čínský znaky nepotřebuju. Ale stejně nevím co ještě dalšího by se dalo vymazat.. Stáhl jsem to na cca 78MB.
quatzael
Profil
Zkouším to, ale nějak mi to nefunguje.
Hodil jsem tam ukázkovej kód na testování, ale při otevírání PDF, to hlásí chybu: Soubor nezačíná '%PDF-'

<?php
/*Načtení třídy mpdf, pozor na číslo za MPDF - v mém případě 57, ale může se lišit*/
include('MPDF57/mpdf.php');

/*vytvoření objektu*/
$mpdf=new mPDF();

/*Přidání HTML*/
$mpdf->WriteHTML('<p>Hello Devbook</p>');

/*Výstup*/
$mpdf->Output();
exit;
?>



Pak jsem ještě zkoušel nějakej erární example, ale háže mi to tohle:
Output has already been sent from the script - PDF file generation aborted.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0