Autor Zpráva
Sxmanek
Profil
Zdravím, chtěl bych se zeptat s jakým frameworkem začít pracovat, kdybych chtěl pracovat mimo čr. Dík
Lamicz
Profil
Symfony, Laravel
quatzael
Profil
Sxmanek:
Mimo ČR nejspíš Zend..
Juraj Hajdúch
Profil
nejaké zaujímavé štatistiky:
best-php-frameworks-2014/
programming-language-statistics-in-server-side
frameworks
http://hotframeworks.com/
a nakoniec jedna bakalárka www.vse.cz/vskp/41838_srovnani_php_frameworku_phalcon_nette_a%C2%A0zend (odkazy na ňu sú v spodnej časti stránky)
kzk_cz
Profil *
Nette. Tečka. :)
Kubo2
Profil
Nette.
final
Profil
Mimo čr nette? :-) Nemyslíte vážne. Btw. prikláňam sa k laravelu.
Juraj Hajdúch
Profil
Pán Grudl síce avízoval expanziu FW Nette do zahraničia, ale status quo je také, že mimo CZ/SK patrí medzi výrazne minoritné projekty. Čas ukáže ako sa tam etabluje.

Nateraz doporučujem Zend (EU) al. Laravel (US/CA).
jefitto44
Profil
Laravel je teraz taký žiadaný ako Kebab, čiže všetci ho chcú, hoci v skutočnosti nie je až taký kvalitný, ale všetci ho chcú, lebo Laravel... Tak isto ako kebab je hnusný, ale všetci si ho kupujú, lebo kebab
final
Profil
jefitto44:
Laravel je teraz taký žiadaný ako Kebab, čiže všetci ho chcú, hoci v skutočnosti nie je až taký kvalitný
Evidentne niekto píše o niečom o čom nič nevie :-) Radšej argumenty ako prázdne slová ;-)
Juraj Hajdúch
Profil
jefitto44:
Samozrejme istá miera módnosti ovplivňuje aj tento sektor, ale z hladiska uplatnenia sa na trhu práce je vaša reakcia neakceptovatelná. Laravel má medzi FW 24% podiel (viz linky vyššie). Osobne ho poznam len velmi zbežne, viac použitelný mi príde Zend a Nette (lokalpatriorizmus).
aDAm
Profil
zend ještě žije? dyť byl mrtev již před několika lety ;)
Trsak
Profil
A co Yii 2.0? :)
Jan Tvrdík
Profil
Juraj Hajdúch:
viac použitelný mi príde Zend
Myslíš zastaralý Zend 1 nebo Zend 2, který je tak špatný, že ho opouští i lidi, co dlouhou dobu propagovali Zend 1?
Kcko
Profil
jefitto44:
Laravel je teraz taký žiadaný ako Kebab, čiže všetci ho chcú, hoci v skutočnosti nie je až taký kvalitný, ale všetci ho chcú, lebo Laravel... Tak isto ako kebab je hnusný, ale všetci si ho kupujú, lebo kebab
Pronesl pán, pro kterého je i Wordpress k nepochopení a na Bootstrap potřebuje návod, neboť dokumentace mu nestačí.
quatzael
Profil
Jan Tvrdík:
Zend je špatnej?
jefitto44
Profil
Kcko:
Pronesl pán, pro kterého je i Wordpress k nepochopení a na Bootstrap potřebuje návod, neboť dokumentace mu nestačí.
Ešte že keď si sa narodil, tak si už všetko vedel, však? Tebe dokumentáciu nikdy netrebalo však? Ty si si stiahol bootstrap a už si veselo robil dizajny :DDD

Že je pre mňa WordPress nepochopiteľný je len tvoje zákerné prianie a výplod tvojej fantázie
aDAm
Profil
jefitto44:
sice odbíháme od tématu, ale běžně stačí dokumentace a nebo google a není potřeba pokládat trivální dotazy.

a k tématu: „Laravel je teraz taký žiadaný ako Kebab, čiže všetci ho chcú, hoci v skutočnosti nie je až taký kvalitný, ale všetci ho chcú, lebo Laravel... Tak isto ako kebab je hnusný, ale všetci si ho kupujú, lebo kebab“

máš toto tvrzení jak podložit? Laravel je založen na symfony, resp z něj vznikl a pokud je mě známo symfony se řadí mezi dobré frameworky a díky tomu se dost oblíbil i laravel. Ale pokud si k němu přistoupil jako k tw bootstrapu tak se není čemu divit.
jefitto44
Profil
Hovorím o majoritných statických metódach, ktoré Laravel používa akoby sa nechumelilo. A to nemá nič spoločné so symphony.
K laravelu ti bežná dokumentace nestačí, pretože tú by som vytlačil na 5 Á štvoriek... takú dokumentáciu tam dali, že až. Veď si len porovnaj laravel dokumentáciu s nette dokumentáciou. Z tej laravelovskej sa nič nedozvieš. Ale samozrejme, môžeš si zakúpiť video tutorialy na Laracast, ktoré stoja nekresťanské prachy a navyše budú relevantné iba do najbližšieho updatu laravelu, čiže ešte asi dva mesiace.
final
Profil
jefitto44:

Hovorím o majoritných statických metódach, ktoré Laravel používa akoby sa nechumelilo.
To že si si vygooglil nette vs laravel a prvý link ti ukázalo, že laravel je statické peklo tak to neznamená, že je to pravda ;-) odporúčam si to naštudovať a zistíš reálnu pravdu.

A to nemá nič spoločné so symphony.
laravel je založený na symphony takže asi niečo spoločné má :-) (jadro)

K laravelu ti bežná dokumentace nestačí, pretože tú by som vytlačil na 5 Á štvoriek..
ako je možné, že mne stačila?

Ale samozrejme, môžeš si zakúpiť video tutorialy na Laracast
35 základných videí popisujúcich laravel 5 je zdarma :-)

ktoré stoja nekresťanské prachy
9 dolárov sú naozaj nekresťanské prachy :-))

navyše budú relevantné iba do najbližšieho updatu laravelu, čiže ešte asi dva mesiace.
na to si zasa ako prišiel? Prechod od laravelu 4 na laravel 5 trval myslím rok a pol ak nie viac, a nikto ťa nenúti používať novšiu verziu.

V skratke: radšej už nepíš o tom o čom nič nevieš ;-)
joe
Profil
final:
že laravel je statické peklo tak to neznamená, že je to pravda ;-)
Pravda, ale psát něco zápisem statického volání, ikdyž se nakonec o statické volání nejedná - dává to smysl?

Sxmanek:
Myslím, že když zvolíš jeden z prvních pěti na hotframeworks, tak neuděláš chybu. Jde už jen o to, jaký framework ti bude vyhovovat. Přiznám se, že mě ani jeden z nich neoslovil natolik, abych se ho začal nějak pořádně učit, taky proto, že nepracuji mimo ČR, volím Nette. A kdybych si měl nakonec vybrat, asi to bude Symfony.
final_
Profil *
joe:
neviem v akom tempe sa vyvíja nette, ale posledných pár mesiacov pozorujem, že sk/cz komunita resp fimy čoraz viac začínajú používať laravel
jefitto44
Profil
Lol, s laravelom pracujem denne. Nechci mi povedať, že po prečítaní dokumentácie si bol schopný vytvoriť niečo viac ako statickú stránku s natvrdo definovanými podstránkami. Maximálne ti uverímí kontaktný formulár.
Kcko
Profil
jefitto44:
Lol, s laravelom pracujem denne. Nechci mi povedať, že po prečítaní dokumentácie si bol schopný vytvoriť niečo viac ako statickú stránku s natvrdo definovanými podstránkami. Maximálne ti uverímí kontaktný formulár.
Holt se smiř s tim, že nemáš shůry dáno (soudím dle topiců v tvém profilu) a je zde spoustu chytřejších lidí než jsi ty, kterým dokumentace prostě stačí a tvoje argumenty vyvolávají většinou potměšilý úsměv.
Sxmanek
Profil
okey :) děkuji za rady a diskuzi :D jinak kdy se podle vás vyplatí používat framework, mám v plánu nějaké osobní stránky samozřejmě v budoucnu i něco složitějšího :) jinak se mi zalíbil ten laravel, tak to vyzkouším....btw. teď mě jen napadlo, kdybych se rozhodl pro laravel, tak rozchodím ho na českým webhosting např. wedos
Keeehi
Profil
A je tu nová statistika. www.sitepoint.com/best-php-framework-2015-sitepoint-survey-results
quatzael
Profil
Keeehi:
Co tam dělá to Nette na druhý pozici!?
final
Profil
quatzael:
Co tam dělá to Nette na druhý pozici!?
Ja tam vidím tretiu pozíciu :o) Ale keď sa pozriete na štatistiky podľa krajín tak zistíte, že to tretie miesto tvoria prakticky len sk/cz ľudia :-)

Každopádne je ale zaujímavé koľko cz(povedzme že aj sk) ľudí tam hlasovalo.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0