Autor Zpráva
tomas2245
Profil
Zdravím,

mám stránku kde mám objednávkový formulár, keď sa vyplní tak sa odošle na môj mail.

Dnes ráno mi prišlo niečo takéto:



vie mi niekto povedať čo to znamená a ako sa proti takýmto ďalším správam vyhýbať?
a ešte mi niekedy chodia aj prázdne maily... dá sa to nejako zakázať?
juriad
Profil
tomas2245:
Na první pohled jde o spam. Nasaď nějakou antispamovou ochranu. Proti prázdným objednávkám se chraň tak, že zkontroluješ, zda uživatel vyplnil vše povinné.
tomas2245
Profil
juriad:

áno pre prázdne objednávky to tak mám vyriešené ale keď tam dá medzeru, tak sa to už aj tak odošle.
Marschmallow
Profil
tomas2245:
Na této diskusi se používá (nebo používal) tenhle způsob:
Ve formuláři je povinné inputové políčko, které je zneviditelněno pomocí hidden. Javascript do tohoto políčka automaticky doplní nějaké číslo (nebo slovo...) a pokud se následně v PHP shoduje, formulář se odešle. Pokud bylo nevyplněné, nebo se neshoduje, tak se formulář neodešle. Jelikož uživatel k tomuto políčku nemá normálně přístup, tak je pravděpodobnost, že ani jeho obsah nezmění.
Prostě, pokud je vypnutý JavaScript a uživatel nezná správný obsah políčka, formuláře se neodešle.
Další možností (a již otravující uživatele) je třeba vypočítat příklad, nebo psat reCaptchu.
juriad
Profil
tomas2245:
Zkontroluj neprázdnost po prohnání trim.

Marschmallow:
Přesně tak; momentálně tu máme: „Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři: “
tomas2245
Profil
diky páni vyskúšam :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0