Autor Zpráva
smiesek
Profil
Dostala jsem možnost nastudovat starší stránky, které jsou psané v php a tak v rámci samoučení je postupně procházím a upravuju dle obrazu svému.
Je pravda, že jsou napsány narychle a na nějakou bezpečnost přenosu dat při zápisu do databáze apod. se nemyslelo a možná je v tom nyní problém v souvislosti s mým dotazem.

Do vstupních textových polí formuláře se zadává text, jméno a příjmení osoby. To se v pořádku uloží do databáze.
Nyní tam je možnost vypsat všechna data do stránky, je to realizováno pomocí výpisu do textového pole, tedy např.

<table>
            <tr><td><textarea name="hoste" rows="35" cols="65">
                <?php
                echo("Seznam účastníků od ".$zaznam["od"]." do ".$zaznam["do"]."\nPondělí\n");
                $cena=$zaznam['osoba'];
                $vysledek=mysql_query("SELECT * FROM list");
                $zaznam=MySQL_Fetch_Array($vysledek);
                echo($zaznam["osoba"]);
                echo(",\n".$zaznam["pohlavi"]."]."\n\n");
                $zaznam=MySQL_Fetch_Array($vysledek);
                echo("Speciální host Pondělí - Pátek \n");
                echo(",\n".$zaznam["osoba"]."\n\n");
                echo("Celkem v databazi je ".$celkem." osob");
                ?>
            </textarea></td></tr>
        </table>

tedy jde mi o to, že se záznamy vypíšou do textarea, ale na začátku jak začíná "Seznam..." to je cca do poloviny textarea pole odsazeno a stejně tak jako třeba na konci jsou též nějaké bílé znaky, pokud do toho textarea kliknu myší, mohu je mazat... Stejně se to tak chová, když chcu začínající slovo "Seznam ... zarovnan na levou stranu textarea, tak jej zarovnám, posune se...
Příjde mi, že to vzniká hlavně jak vždy navazuje nějaký údaj z databáze.

Celý soubor je v ANSI kodování a databáze je cp1250_czech_cs

Ráda bych našla řešení a nebo se někde o tom dočetla více, proč se to tak chová.

Na jiných stránkách projektu mám třeba jen výpis dat z databáze do textarea, žádný vlastní předdefinovaný text, takže podle toho se nemůžu řídit.
juriad
Profil
Problém je na začárku a na konci:
 <tr><td><textarea name="hoste" rows="35" cols="65"> 
                <?php
                ...
                ?> 
            </textarea></td></tr>

Oprav to na:
 <tr><td><textarea name="hoste" rows="35" cols="65"><?php
                ...
                ?></textarea></td></tr>

Uvědom si, že PHP vyjme vše počínaje <?php a konče ?> a nahradí to za jakýkoli výstup skriptu (echo a další). Cokoli jiného mimo <?php ...?> zůstane přesně zachované.
smiesek
Profil
juriad:
tak na to bych opravdu nepřišla a moc děkuju, máte pravdu, již to je OK!

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0