Autor Zpráva
Ejdm7
Profil *
Ahoj,
používám v kódu řádek
mysql_query("SET NAMES 'cp1250'") or die ('Nelze.');

A z mně neznámého důvodu to začalo vracet hodnotu "Nelze."
Co to může způsobovat?

Díky,
Adam
mimochodec
Profil
Používám to takto: mysql_query("SET names='cp1250';");
Jan Kozák
Profil
mimochodec:
Tak si to oprav. Pokud bys taky používal tu brutální konstrukci or die, vypsalo by se ti Nelze i v případě, že bys měl vše ostatní dobře.

Ejdm7:
Napadá mě jen možnost, že nejsi připojený k databázi, ale to bys nejspíš zmínil.
xROAL
Profil
Ejdm7:
Co to může způsobovat?
Namiesto 'Nelze.' si tam vypíš chybovú hlášku:
mysql_query("SET NAMES 'cp1250'") or die(mysql_error());
Z toho budeme možno múdrejší. Nenapadá ma, na čom by takýto dotaz mohol zlyhávať (jedine že by zlyhalo aj samotné pripojenie k DB).
mimochodec
Profil
Jan Kozák:
No pěkně. Dívám se na to a asi máš pravdu a já jen uvažuju, v kolika projektech to mám špatně.
Kubo2
Profil
Ejdm7:
Ak si menil databázový server, chybu by mohla spôsobovať neprítomnosť kódovania cp1250 v inštalácii nového databázového servera.
Ejdm7
Profil *
Jan Kozák:
Tak nakonec nejsem v databázi. Protože po vygenerování hlášky od xROAL to vyhodí Access denied for user 'zakaznik'@'jupiter.srv.wz.cz' (using password: NO)

Používám hositng webzdarma a oni teď nějak předělali stránky a asi i přešli na jiný server datábaze. To je ale celkem je jedno, protože pokud se já přes phpmyadmin přihlásím do "staré" databáze tak se mi vše v pořádku ukáže.

Kubo2:
Nefunguje ani pokud zkusím s utf8.
Jan Kozák
Profil
Ejdm7:
Řešení je jasné. Musíš si zjistit nové přístupové údaje k databázi a jejich prostřednictvím se přihlásit.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0