Autor Zpráva
kulisek
Profil

Níže uvádám, odkaz, kde jsou u registrace obchodní podmínky, ovšem se to vypíše špatně, co e týče diakritiky.

Guarana & Sumol

Zde je daná část ze souboru register.php:

<font style="color: #FF0000; font-weight: bold;">Údaje uvádějte podle reálných údajů, registrace se smyšlenými či zkreslenými údaji bude neplatná.</font><br /><br />
<input type="checkbox" name="podminky" value="1" required > <b>Souhlasím s <a href="#divModal">obchodními podmínkami</a></b><br /><br />
<div id="divModal" class="windowModal">
        
    <div>
        <a href="#close" title="Zavřít" class="close">X</a>
        <iframe style="border: none; width: 100%; height: 500px;" src="./page/vop.php"></iframe>
    </div>

</div>



To je část z style.css

Moderátor Alphard: Smazáno nerelevantní css.



Toto je soubor vop.php na který se odkazuje v registraci, v menu je položka obchodní podmínky a tam to funguje.

<?
include("./connect.php");
$spojeni = @MySQL_Connect($db_host ,$db_login, $db_password);
@MySQL_Select_DB($db_name)or die('<p style="color: #CC0000">Nastala chyba v pripojeni k databazi');
$sql = mysql_query("SELECT * from pages WHERE id='5'") or die("Chyba při čtení!");
$row = mysql_fetch_array($sql);
echo $row['content'];
?>

už jsem zkoušel vše, ale nemůžu na to přijít, ale potřebuji to opravit.

Moc Vám děkuji za rady
Trejpa
Profil
kulisek:
Obsah načítaného souboru není uložen v UTF-8 ani jiném kódování běžně užívaném pro zobrazení české diakritiky.

Jestli ho načítáš do <iframe>, měl by mít soubor také vlastní HTML hlavičku s uvedeným kódováním v meta značce.

Styly v CSS souboru kódování nijak neovlivňují, chyba je na straně HTML kódu nebo jeho chybném uložení v databázi.


Potvrzuji, že s odesíláním příspěvků jsou problémy. Odeslal jsem a nic se nestalo. Ctrl + F5 a je to tu.
kulisek
Profil
v UTF-8 právě je uložen. Stále to dělá a jde o to, že na jiné stránce to je funkční. Takže v čem může být problém?


A ani to nejde s tím html:

<!DOCTYPE html>
<html>
    <head>
        <meta charset="UTF-8" />
        </head>

<h1>Obchodní podmínky</h1>
<?
include("./connect.php");
$spojeni = @MySQL_Connect($db_host ,$db_login, $db_password);
@MySQL_Select_DB($db_name)or die('<p style="color: #CC0000">Nastala chyba v pripojeni k databazi');
$sql = mysql_query("SELECT * from pages WHERE id='5'") or die("Chyba při čtení!");
$row = mysql_fetch_array($sql);
echo $row['content'];
?>

</html>



Už skutečně nevím, co mám dělat, jediné řešení je, když to napíšu ručně např. takto:

<div id="divModal" class="windowModal">
 
    <div>
        <a href="#close" title="Zavřít" class="close">X</a>
        čřýfadýáoa<iframe style="border: none; width: 100%; height: 500px;"></iframe>
    </div>
 
</div>

tak to funguje a diakritika je v pořádku. Už skutečně nevím, poradíte mi? Děkuji


iframe asi nepodporuje takovou diakritiku, jinak by to fungovalo, jelikož to na jiné stránce funguje.
Trejpa
Profil
kulisek:
Registrační stránka je v pořádku. Styly také.

Soubor vop.php v pořádku není.
Text <h1>Obchodní podmínky</h1> je v kódování UTF-8.
Načtený zbytek z include("./connect.php"); však v kódování UTF-8 není.
Na tohle se zaměř. Zdrojová data nejsou uložena nebo načítána v UTF-8.
kulisek
Profil
Opraveno, stačilo tam přidat řádek.

<h1>Obchodní podmínky</h1>
<?
include("./connect.php");
$spojeni = @MySQL_Connect($db_host ,$db_login, $db_password);
@MySQL_Select_DB($db_name)or die('<p style="color: #CC0000">Nastala chyba v pripojeni k databazi');
mysql_query("set names utf8");
$sql = mysql_query("SELECT * from pages WHERE id='5'") or die("Chyba při čtení!");
$row = mysql_fetch_array($sql);
echo $row['content'];
?>

Přidal jsem tam toto a už to jde:

mysql_query("set names utf8");

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0