Autor Zpráva
xxxadam577
Profil
Ahoj, včera se mi zobrazila chyba a ne se ji zbavit. Přeinstaloval jsem celý wamp na nejaktuálnější verze a pořád nic. Obracím se na vás.... zde k nahlédnutí:
( ! ) Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in C:\wamp\www\admin\config.php on line 10
Call Stack
#    Time    Memory    Function    Location
1    0.0010    248952    {main}( )    ..\security.php:0
2    0.0030    256240    include( 'C:\wamp\www\admin\control.php' )    ..\security.php:6
3    0.0030    260120    include( 'C:\wamp\www\admin\config.php' )    ..\control.php:2
4    0.0030    260872    mysql_connect ( )    ..\config.php:10

 Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in C:\wamp\www\admin\config.php on line 10
Call Stack
#    Time    Memory    Function    Location
1    0.0010    248952    {main}( )    ..\security.php:0
2    0.0200    268376    include( 'C:\wamp\www\admin\includes\add.php' )    ..\security.php:35
3    0.0200    272840    include( 'C:\wamp\www\admin\config.php' )    ..\add.php:22
4    0.0200    272888    mysql_connect ( )    ..\config.php:10
lionel messi
Profil
xxxadam577:
Uvedenú chybu budú hlásiť všetky mysql_* funkcie, pretože sú od PHP 5.5.0 zastarané a vo verzii PHP 7 budú definitívne odstránené.

Odporúčam prechod na MySQLi, PDO či inú databázovú vrstvu (napr. dibi) podľa vlastného výberu.
xxxadam577
Profil
Takže se učit vše od začátku?
Alphard_
Profil *
Proč to tak je mám myslím lépe popsáno v Nejčastější potíže s PHP (FAQ) » Zastaralé (deprecated) funkce.

Takže se učit vše od začátku?
Jen databázovou vrstvu, to je drobnost.
lionel messi
Profil
xxxadam577:
Takže se učit vše od začátku?
Nepovedal by som. Poriadne si prečítaj Fisirov článok, najmä časť o procedurálnom rozhraní MySQLi. Prídeš na to, že rozdiely oproti MySQL sú minimálne (prefix s i na konci a jeden povinný parameter u väčšiny funkcií). V uvedenom texte nájdeš aj praktický príklad.

Veľmi rýchlo zistíš, že sa nie je veľmi čoho báť.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0