Autor Zpráva
petrkolos
Profil
Zdravím mám dvě tabulky v jedný jsou uživatele a v druhý je "označení akce kde byl". Problém mám s tím že chci zobrazit všechny uživatele u nich bude checkbox a ti co jsou označení v druhé tabulce aby se u nich checkbox zaškrtl. To mi funguje akorát je problém v tom že se mi při výpisu zobrazuje jméno třeba 3x a z toho je jednou zaškrtlé. Zaleží na poštu lidí co byly na akci. Pokud má opravnění třeba 5 lidí vyskočí mi tam stejné jméno 5x. Potřeboval bych aby se dané jméno zobrazovalo jenom jednou ale zobrazovali se i ti co na akci nebyly. Díky :)

$sql_uzivatele = "SELECT * FROM uzivatele LEFT JOIN akce_opravneni ON akce_opravneni.id_akce='$id_opravneni_akce'ORDER by jmeno";
$vysledek_uzivatele = MySQL_DB_Query($db_name, $sql_uzivatele, $spojeni);
while($zaznam_uzivatele = MySQL_Fetch_Object($vysledek_uzivatele)):


Výsledek je

Karel Novák - checked
Karel Novák
Karel Novák
Ivan Karel - checked
Ivan Karel
Ivan Karel
Ivana Karlová - checked
Ivana Karlová
Ivana Karlová
Michales
Profil
Hádám
$sql_uzivatele = "SELECT * FROM uzivatele LEFT JOIN akce_opravneni ON akce_opravneni.id_akce='$id_opravneni_akce' GROUP BY jmeno";
petrkolos
Profil
Michales:
Tak tohle nepomohlo...
quatzael
Profil
petrkolos:
Možná zkus SELECT DISTINCT * FROM ale nevím jak to máš v té tabulce, takže je to spíš hádání..
petrkolos
Profil
Uzivatele
id--jmeno--email

1--Karel--neco@seznam.cz
2--Petr--zas@seznam.cz
3--Iveta--lopata@seznam.cz

Akce
id--popis_akce--datum
1--Pivo--11.2.2012
2--Koupání--15-6-2015
3--Auto---19.9.2014

Akce_opravneni
id_akce--id_uzivatele
1 -- 1
1 -- 2
1 -- 3
2 -- 2
2 -- 3

Takhle to tam mám
tiso
Profil
petrkolos: „Potřeboval bych aby se dané jméno zobrazovalo jenom jednou ale zobrazovali se i ti co na akci nebyly.
$sql_uzivatele = "SELECT uzivatele.*, IF(akce_opravneni.id_akce IS NULL, 0, 1) as checked FROM uzivatele LEFT JOIN akce_opravneni ON uzivatele.id = akce_opravneni.id_uzivatele AND akce_opravneni.id_akce=$id_opravneni_akce";
petrkolos
Profil
tiso:
SELECT uzivatele.*, IF(akce_opravneni.id_akce IS NULL, 0, 1) as checked FROM
Díky ti moc už to funguje :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0