Autor Zpráva
Čeluk
Profil
Jak změnit odkaz pomocí PHP? Nikde jsem to na internetu nenašel. Prostě abych zadal do formuláře auto a po kliknutí by směřoval odkaz domena.cz/auto , kdybych zadal do pole okurka tak by po kliknutí odkaz vedl na domena.cz/okurka . Jde to nějak? Nechci vyhledávání aby byla adresa domena.cz/?=auto protože už na webu jedno přesměrování mám pomocí .htaccess. Jde teda měnit odkaz pomocí php? Abych měl jedno políčko a co do něj napíšu by se objevilo po kliknutí ihned za doménou? Děkuji za odpověď. Případné info doplním.
juriad
Profil
Toto nelze pomocí PHP, to probíhá až na serveru, takže by musel napřed probéhnut nějaký dotaz, který uživatele přesměruje. Řešením je JS:
window.location = "/" + input.value;
Čeluk
Profil
juriad:
A má hodně lidí vypnutý javascript? U kolika procent by to tak fungovalo?
juriad
Profil
Má web fungovat bez JavaScriptu?
Čislo je irelevantní. Pokud je to důležitá funkcionalita, udělej zálohu, která bude fungovat bez JS. V tomto připadě by se formulář normálně odeslal a na serveru by proběhlo přesměrování (ať už pomocí .htaccess nebo funkce header v PHP).
Čeluk
Profil
A jak by to window.location = "/" + input.value; fungovalo? Nebyl by dyštak nějaký příklad? Abych doplnil text a vyhledalo to jako po kliknutí na odkaz? Nedokážu si to moc představit a nemůžu to pod ničím vyhledat.


Problém je v tom, já mám na webu vyhledávání, ale po kliknutí na vyhledat AUTO mi to hodí adresu domena.cz/?q=AUTO . Nešlo by to udělat aby to hodilo domena.z/AUTO ? Proč to tam dodává to ?q= ?
juriad
Profil
Viz příklady v: JavaScript -- příklady » Formuláře
Ale nejblíže je tvému problému podobné: Zaheslování stránek » Přístup k tajné adrese JavaScriptem
Čeluk
Profil
Díky, to "Zaheslování stránek » Přístup k tajné adrese JavaScriptem " je to co potřebuji. Akorát nemůžu přijít na to jak to udělat aby šli zadat pouze čísla a v rozmezí třeba od 5000 do 10000. Když to předělám na input type="number" min="5000" max="10000" , tak mi to přestane fungovat.


<form name="formular" onsubmit="return false">
 Heslo: <input type="password" size="10" name="heslo">
 <input type="submit" min="5000" max="10000" value="Pokračovat" onclick="window.location.href = 'priklady/' + document.formular.heslo.value + '.html' ">
 </form>

Když to změním takto tak mi to nefunguje. Proč ? Chtěl bych aby to fungovalo na čísla od 5000 do 10000.
juriad
Profil
U type="password" nelze zadat podmínku na čísla v nějakém rozsahu, to jde jen u type="number". V každém případě se min a max píši k elementu, kterého se týkají, tedy v tomto případě k heslu, nikoli k odesílacímu tlačítku.
Čeluk
Profil
Aha , takže to nepůjde

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0