Autor Zpráva
leorond
Profil
Ahoj, mám zde takoví malý problém s čísly a písmeny.

Potřebuji udělat podmínku

if($item["sn"] > 0)
{
  echo  "";
}
else...

problém je v tom že $item["sn"] je 8 znaků ( čísla a velká písmena ), je to unikátní kód který odlišuje každý předmět na webu a já bych chtěl zabránit tomu aby se mi tam zobrazil item který bude mít toto sériové číslo 00000000.

Podmínka kterou jsem napsal by fungovala kdyby na začátku vždy našla jen číslo ale pokud začátek bude například 00A36 tak to neprojde a vyhodnotí to jako 00000000.

Nevím ted zda by bylo lepší vynechat písmena a podmínku zaměřit pouze na čísla jelikož co kdyby se objevil serial například 00A0BC0D, to by potom nebylo k ničemu.

Ale pokud bych vzal jen ty čísla a prohnal je funkcí strlen, která by zjistila počet znaků tak bych mohl udělat výjimku ještě na počet znaků jelikož serial obsahuje vždy 8 znaků.

Dokázal by mi někdo poradit?
Dan Charousek
Profil
leorond:
Nevím, zda jsem něco nepřehlédl, ale proč neuděláš toto:

if($item["sn"] != "00000000")
{
  echo  "";
}
else...
lionel messi
Profil
leorond:
a já bych chtěl zabránit tomu aby se mi tam zobrazil item který bude mít toto sériové číslo 00000000.

if (preg_match("~0{8}~" ,$item["sn"])) {

// je to 00000000
}

else {

//všetko ok
}

V podstate je to len zbytočne zložitá a pomalá verzia [#2], ktorú napísal kolega súčasne so mnou.
leorond
Profil
[#2] jsem zkoušel a udělal jsem tam jednu chybu a proto mi to nefungovalo, zapomněl jsem na "" :D

Děkuji za radu :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0