Autor Zpráva
visionic
Profil *
Lze z mysql vyhledat sloupec, který obsahuje danné slovo? Název sloupce je obrázek-300-100-50. Vzhledem k tomu že čísla jsou flexibilní, chtěl bych zadat třeba $row['obrázek'%] a proste mi to vypise sloupec, ktery ma v sobe název obrázek. Vím že to jde přes TABLE SCHEMA si vypsat presny nazev tohoto sloupce a s tím pracovat, ale nebylo by jednodušší řešení? Děkuji
mimochodec
Profil
visionic:
Název sloupce je obrázek-300-100-50. Vzhledem k tomu že čísla jsou flexibilní,...

A to je špatně. Máš dvě možnosti. Buď to nějak krkolomně vyřešíš a budeš postupně řešit další a další problémy, které to ponese, nebo si necháš poradit lepší návrh databáze a všechno bude fajn. Začni tím, že popíšeš, proč ti proměnlivý název sloupce připadal jako dobrý nápad.
visionic
Profil *
Mam vlastni cms, tak abych nemusel PHPmyadmina, tak jsem vyřešil flexibilní kód, který mi na jakýkoliv web, udělá strukturu. Vzhledem k tomu, že každý web nebo tabulka ze které beru hodnoty, má jinak velké obrázky a ořezy náhledu, zvolil jsem, že sloupce v názvu budou určovat velikosti a ořezy pomocí čísel. Je to tak flexibilní, že už to mám hotové a funkční a poslední věc je, že musím dořešit ten obrázek z výpisu sloupce. A nechci rozepisovat table schema. Možná bude lepší, vždy tento sloupec dávat na pozici 2 a vypisovat to pomocí čísla sloupce. Jinak už mě napadá poslední věc, zase selectovat tabulku z table schéma a vypsat si ten název sloupce. Což už je hrozně komplikované.


Takže řešeno místo mysql_fetch_assoc jsem použil mysql_fetch_row a vypisuji pomocí čísel. Tedy tím, že to mám flexibilní, musím vždy sloupec mít na druhém místě. Tudíž obrázky až tak flexibilní nejsou, ale funguje to.
Kajman
Profil
visionic:
Udělejte si tabulku s kofiguračními parametry, přidejte si tam ty tři řádky a bude se Vám programovat lépe.
Martin2
Profil *
visionic:
Název sloupce je obrázek-300-100-50
Názvy sloupců by nikdy neměly obsahovat parametry – je to jasná známka špatného návrhu databáze (bez ohledu na použití). V tomto případě by měl existovat další sloupec s informací o rozměru nebo další tabulka s obrázky, pokud by rozměrových variant bylo více.
visionic
Profil *
Vzhledem k tomu, že s cmskem musím ven a toto nastavení je přístupné pouze mě samotnému, abych nemusel programovat dlouhé úkony a nebo používat wordpress, tak to zatím nechám takhle. Průběžně budu vyvíjet druhou verzi, ve které se zaměřím na problématiku a vaše doporučení. Děkuji všem za rady a určitě je dále využiji.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0