Autor Zpráva
KOM
Profil *
Dobrý den,
postačí jako ochrana proti spam robotům, takto zapsaný email na web?!
<?php
              function antispam($email, $jmeno){
                    $return = "<script type=\"text/javascript\"><!--\ndocument.write('<a href=\"' + 'mailto:' + '";
                    for($i=0;$i<strlen($email);$i++){
                            $code .= $email{$i}=='@' ? "' + '&#".ord("@")."' + '"
                                                                               : "&#".ord($email{$i}).";";
                    }
                    $return .= $code."' + '\">' + '".$jmeno."' + '<\/a>');\n--></script>";
                    RETURN $return;
                    }

                    echo(antispam("jakasi@adresa.cz","Jakési viditelné jméno"));
    ?>
juriad
Profil
Za entitou zavináče ti chybí středník. K čemu tam máš ty komentáře?
Kdo neinterpretuje JS, neuvidí nic použitelného. Kdo jej interpretuje, uvidí funkční odkaz. Uvědom si, že člověk, ale i robot může patřit do obou skupin.

Osobně bych šel do něčeho takového: Živá ukázka. To HTML si snad dokážeš v PHP vygenerovat sám (prostě stačí do strtolower(e-mailové adresy) náhodně vložit velká písmena).
Člověk bez JS bude schopný z toho něco vykoumat; člověk s JS bude za vodou.
Robot bez JS neuvidí nic užitečného; robot s JS nebude moci orientovat podle slova mailto, musí spustit všechen JS, bude muset spustit i nastavené události, aby získal funkční odkaz. Ono by jej šlo zmást ještě víc, tak aby byl donucen interpretovat úplně vše.

Mimochodem, ví někdo, jak donutit Firefox zobrazit nový href ve stavovém řádku až po vyhodnocení eventu onfocus?
KOM
Profil *
jak přesně funguji ta velká písmena v mailové adrese? Tak nějak jsem žil v doměni, že je to jedno, jestli napíšu např. na začátku emailové adresy velké písmeno, i když tam má být ve skutečnosti malé. Ale asi jsem se spletl, protože zkušební maily mi zatím nedorazily :-)
Plaváček
Profil
KOM:

V e-mailové adrese na velikosti písmen nezáleží, i když podle normy by měla být velká a malá písmena v lokální části adresy (nachází se před zavináčem) rozlišována.
juriad
Profil
stackoverflow.com/a/9808332/4052811
Část před zavináčem je case-sensitive, ale žádný rozumný server se neřídí velikostí písmen. (A některé servery dokonce zahazují tečky.)

U koho máš svůj e-mail? Nějak se mi tomu nechce věřit, že by ti nedorazil.
KOM
Profil *
u seznamu. zatim nic neprislo :-(


tak to dorazilo, ale hodne zpozdene. Takze muzete mi to jeste jednou nejak vysvetlit, jak to funguje? Ten zivy nahled...
petr
Profil *
Když už jsme o toho skrývání emailu:
Co kdybych hlavním vyhledávačům (Google, Seznam, Bing - na základě detekce user agenta a známých rozsahů IP jejich botů) servíroval normální adresu zatímco komukoliv jinému emaily v obfuskované formě? Jde o to, že bych chtěl, aby člověk na zadání daného emailu byl vyhledatelný, ale zároveň aby se jeho email nestal krmivem pro nějakého zlého bota - sběrače emailů. Nebyl by to z pohledu vyhledávaču cloaking? Nebo myslíte, že je to ještě únosné?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0