Autor Zpráva
anonymní_
Profil *
Dobrý den,

řešíme teď situaci, kdy potřebujeme data, které uživatele nahrávají na náš web (jedná se především o fotky, písničky a PDFka) fyzicky přenést na jiný server (máme k dispozici pouze FTP protokol) ale zároveň se potřebujeme později k těm souborům dostat prostřednictvím domény našeho webhostingu. Je tohle vůbec možné? Lze se nějak dostat k souborům, které nejsou vůbec uložené na ftp daného webhostingu, přes naší doménu?
Napadlo mě při každém http požadavku na nějaký fyzický soubor, ten soubor fyzicky stáhnout z toho FTP, zobrazit, a pak ho hned zahodit. Ale to by bylo pravděpodobně brutálně časově náročné.

Soubory chceme odkládat na jiný server, protože pro ně nemáme na aktuálním webhostingu už kapacitu (a za navýšení prostoru si účtují nehorázné peníze).

Děkuji.
juriad
Profil
anonymní:
Není lepší změnit hosting na takový, který neomezuje diskový prostor?

Další možností je nasměrování subdomény na tento druhý server. Ale potom může být problém s různým ověřováním přihlášení, pokud je to priorita.
anonymní_
Profil *
juriad:
Díky za reakci.
Uvažovali jsme i o změně hostingu, ale aktuální nám vyhovuje nejvíce výkonem, apod., proto jsme od toho upustili.
Aha - myslíš jako že by se ta subdoména připojila k tomu externímu FTP? Je to realné, pokud máme přístup pouze k FTP?
juriad
Profil
anonymní:
Vy tedy máte nějaké tajemné úložiště, které je dostupné pouze přes FTP? Vůbec ne přes HTTP?
Prohlížeče sice umí protokol FTP, ale nevím, jestli je možné odkázat obrázek přes tento protokol, ani jak je to spolehlivé.

Možná by šlo často přistupované soubory cachovat na hostingu a při dotazu na neexistující soubor, ten nejstarší smazat a nahradit jej staženým přes FTP, ale nelíbí se mi to.
Počítej s tím, že stahování prodlouží průměrný čas zpracování skriptu, takže bude možné odbavit menší počet uživatelů.

Jiná řešení mě nenapadají.
Beavis
Profil
anonymní:
Nejlepší řešení je podle mě to, co napsal juriad; ale přijde mi mnohem přijatelnější strávit nějaký čas změnou hostingu. Aktuální hosting vyhovuje výkonem? Určitě najdete lepší alternativu, v dnešní době jsou hostingy výkonově srovnatelné (alespoň ty nejznámější).
Pokud zůstanete u stávajícího hostingu a budete chtít použit výše zmíněné řešení (nebo nějakou podobnou alternativu), připravíte se právě o výkon.
Martin2
Profil *
anonymní:
Nepíšeš, o jak velký objem dat a návštěvnost se jedná, takže nejde moc dobře poradit. Nápad ohledně adhoc stahování souborů z FTP je dost zběsilý, dost pravděpodobně by ti ho stávající hosting velmi brzy zatrhl.

Změň celý hosting. Pokud jde o hostování velkých objemů dat s velkou přístupností, tak existují i souborové hostingy, jako Amazon S3 nebo Google Cloud Storage, které si účtují poplatky jen na základě reálného využití.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0