Autor Zpráva
Radovan789
Profil *
Zdravím,
v návodu na import csv do mysql jsem přečetl tohle:

This package contains a script named import.php or import.hh, it is meant to be run on the command line and requires that either a PHP binary (php-cli or php-cgi) or the HHVM binary is installed.
When run without arguments, import will output its usage details :

~# ./import.php
usage: ./import.php -f <filename.csv[.gz]> [-d <country|city|location|isp|full>] [-b <database_name>] [-t <table_name>] [-u <username>] [-p <password>]
Example command line for the IP to Country database :
~# ./import.php -f dbip-country-2016-10.csv.gz -b myapp -t dbip_lookup
finished importing 537879 records

I kdybych měl na svém hostingu funkční php-cli nebo php-cgi tak absolutně nechápu kam mám tento příkaz vložit/spustit.
Může mi prosím někdo poradit jak to udělat když mám svůj web na cizím hostingu?

Děkuju.
juriad_
Profil *
Do příkazového řádku na hostingu. Pokud nemáš vlastní (virtuální) server, je velice malá šance, že budeš mít tuto možnost.
Radovan789
Profil *
Neexistuje nějaká PHP třída do který bych dal tento příkaz a on se vykonal? Bohužel nemám vlastní server.
juriad_
Profil *
Ne bez hacků. O jaký návod se jedná? Vždyť řešení pro import CSV do MySQL jsou na webu mraky.
Radovan789
Profil *
db-ip.com/db
Ručně upravím soubor import.php tak že hodnoty doplním přímo do php souboru a pak ho spustím, jen jsem chtěl zjistit něco o těch příkazech jak fungujou :)
Keeehi
Profil
Radovan789:
jen jsem chtěl zjistit něco o těch příkazech jak fungujou :)
Pak si to vyzkoušej někde jinde. Nejlépe si lokálně zprovozni svůj server a na něm si můžeš testovat podle libosti.

Existuje teoretická šance spustit příkaz i na webhostingu. Existuje funkce exec a pár jí podobných, ovšem z bezpečnostních důvodů bývají zablokovány.

Ještě mě napadá, že v některých případech by šel využít i cron. Záleží, jak ho má daný hosting implementovaný. Pak to ale zase nejde spouštět ručně, ale bude se to spouštět podle nastavení cronu.

=> na většině webhostingů to rozumně zkoušet nejde

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0