Autor Zpráva
st.zboril
Profil
Pomůže mi prosím někdo k tomuto formuláři udělat PHP pro odeslání z webu? Ve všech návodech jsou jen políčka jméno, email a zpráva, ale já potřebuji aby byl ve zprávě i telefon a "další informace.

<div class="form-style-5"><form action="http://.../formular.php" method="post"><fieldset><legend><span class="number">1</span> Informace o Vás</legend> <input name="field1" type="text" placeholder="Vaše jméno *" /> <input name="field2" type="text" placeholder="Adresa *" /> <input name="field3" type="email" placeholder="Email *" /> <input name="field4" type="phone" placeholder="Telefonní číslo*" /></fieldset><fieldset><legend><span class="number">2</span> Další informace</legend> <Input name="field5" placeholder="Další informace"></textarea></fieldset><input type="submit" value="Odeslat" /></form></div>
pcmanik
Profil
st.zboril:
Rovnako ako je v návode spravené odoslanie mena spravíš aj číslo len zmeníš názov premennej. Aký máš konkrétny problém? Ukáž kód ktorý si vytvoril / okopíroval.
st.zboril
Profil
pcmanik:
<?
$predmet = $_POST['predmet'];
$email = $_POST['email'];
$spam = $_POST['spam'];
$zprava = $_POST['zprava'];

if ($predmet!="" and $email!="" and $zprava!="" and $spam=="2")
{
Mail("vase@adresa.com", $predmet, $zprava, "From: " . $email);
echo "<p><strong>Váš e-mail byl úspěšně odeslán</strong>.</p>";
}
else
{
echo "<p>Váš e-mail se <strong>nepodařilo odeslat</strong> pravděpodobně jste nevyplnili všechny údaje, nebo nevíte kolik je 1 + 1.</p>";
} 
?>
Keeehi
Profil
A kde je problém? Pokud nevíš, jak telefon připojit do zprávy tak takto.
st.zboril
Profil
Bude to vypadat takto?

<?
$field1 = $_POST['predmet'];
$field3 = $_POST['email'];
$spam = $_POST['spam'];
$field4 = $_POST['zprava'] \n";
$field5 = $_POST['zprava'];
 
if ($field1!="" and $field4!="" and $field3!="" and $spam=="2")
{
Mail("vase@adresa.com", $predmet, $zprava, "From: " . $field3);
echo "<p><strong>Váš e-mail byl úspěšně odeslán</strong>.</p>";
}
else
{
echo "<p>Váš e-mail se <strong>nepodařilo odeslat</strong> pravděpodobně jste nevyplnili všechny údaje, nebo nevíte kolik je 1 + 1.</p>";
} 
?>
Keeehi
Profil
st.zboril:
Naopak
$predmet = 'Zpráva z webu';
$email = $_POST['field3'];
$spam = '2';
$zprava = $_POST['field1']."\n".$_POST['field2']."\n".$_POST['field4']."\n".$_POST['field5'];
st.zboril
Profil
Děkuji za pomoc, už to chodí jak, ale nefunguje čeština, dá se to nějak napravit?
Keeehi
Profil
Nejčastější potíže s PHP (FAQ) » Kódování e-mailu, aneb abychom neposílali otazníky.
st.zboril
Profil
Keeehi:
Funguje jak má, ale mám další dotaz
$predmet = $_POST['jmeno'];
$email = $_POST['email'];
$spam = $_POST['spam'];
$zprava = $_POST['adresa']."\n".$_POST['psc']."\n".$_POST['email']."\n".$_POST['tel']."\n".$_POST['selector'];

if ($predmet!="" and $email!="" and $zprava!="" and $spam=="2")

Jak to udělat, by se před $_POST['psc'] zobrazilo: PSČ: "a zde hodnota zadaná do formuláře"


Keeehi:
omlouvám se za blbé dotazy, jsem php samouk
pcmanik
Profil
st.zboril:
$zprava = $_POST['adresa']."\n PSČ: ".$_POST['psc']."\n".$_POST['email']."\n".$_POST['tel']."\n".$_POST['selector'];
st.zboril
Profil
pcmanik:
Děkuji a dovoluji si další dotaz:
<script>
// Get the modal
var modal = document.getElementById('myModal');

// Get the button that opens the modal
var btn = document.getElementById("myBtn");

// Get the <span> element that closes the modal
var span = document.getElementsByClassName("close")[0];

// When the user clicks the button, open the modal 
btn.onclick = function() {
    modal.style.display = "block";
}

// When the user clicks on <span> (x), close the modal
span.onclick = function() {
    modal.style.display = "none";
}

// When the user clicks anywhere outside of the modal, close it
window.onclick = function(event) {
    if (event.target == modal) {
        modal.style.display = "none";
    }
}
</script>

tento kód mi funguje na jeden obrázek. Dá se nastavit, aby tento kód fungoval na více obrázků? Například takto:
// Get the modal
var modal = document.getElementById('myModal','myModal1');

// Get the button that opens the modal
var btn = document.getElementById("myBtn","myBtn1");



Jednotlivé obrázky budou mít jiné class i ID a totéž bude i v CSS.
Nebo musím mít pro každý obrázek samostatný script?
Keeehi
Profil
st.zboril:
Nejlépe když to dáš do funkce a tu pak budeš volat pro různá IDčka.
st.zboril
Profil
Keeehi:
Děkuji a příklad by nebyl?
Tomášeek
Profil
Nebylo by lepe nastudovat si zaklady jazyka? Funkce jsou vždy v prvních kapitolách.

Takhle tady za tebe za chvili komunita napíše celou aplikaci.
Keeehi
Profil
st.zboril:
Děkuji a příklad by nebyl?
Jasně že by byl. Plno příkladů je na JPW na stránce Funkce.
st.zboril
Profil
Tomášeek:
Nebylo by lepe nastudovat si zaklady jazyka? Funkce jsou vždy v prvních kapitolách.
Děkuji, potřebuji udělat jeden formulář, který jsem udělal z 90% sám a mám jej téměř hotový. Abych jej mohl dokončit, začnu studovat php od píky, chodit na semináře a pokud budu šikovný, za rok či 2 budu na takové úrovni, že to zvládnu bez pomoci.
Děkuji všem za pomoc
Keeehi
Profil
st.zboril:
Abych jej mohl dokončit, začnu studovat php od píky, chodit na semináře a pokud budu šikovný, za rok či 2 budu na takové úrovni, že to zvládnu bez pomoci.
Promiň, ale tohle je blábol. Pokud budeš šikovný, tak zpracovat odeslaný formulář zvládneš za jeden den samostudia. Pokud budeš nešikovný, tak za týden.
st.zboril
Profil
Keeehi:
Podařilo se mi to zvládnout, nicméně poskytovatel stejně nepodporuje php, takže to nefunguje, použijeme formmail. Nicméně mám jiný problém, formulář je zatím v testování zde: www.kosmetikaeva.eu/test. Nemohu přijít na to, co je špatně s checkboxem "souhlasím s obchodními podmínkami". Po kliknutí na něj se sice zaklikne ale už se nezbarví do fialova, jak by měl. Udělá to až kliknu vedle. Pokud ten samý kód dám mimo formulář, normálně funguje. Co dělám špatně?
st.zboril
Profil
st.zboril:
Vyřešeno
Hando
Profil
st.zboril:
Po kliknutí na něj se sice zaklikne ale už se nezbarví do fialova,
V Chromu to funguje, ve staré Opeře je to celé rozhozené - v té není ani možné kliknout do jakéhokoliv inputu v obsahové části (nemyslím tedy "Vyhledávání" apod.). To mi nepřipadá jako úplně přístupné řešení.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0