Autor Zpráva
it47
Profil
Ahojte,

chcel by som znizit pocet requestov na nacitanie obrazkov, resp. ikoniek.

Neexistuje nejaky sikovny nastroj, ktory mi spoji viacere ikonky do jedneho obrazka, a zaroven vygeneruje CSS kod na pozicie jednotlivych ikoniek?

Existuje aj nejake ine lepsie riesenie na znizenie pocet requestov na nacitanie ikoniek?

Vopred dakujem velmi pekne.

it47
Surikata
Profil *
it47:
No dá sa zlúčiť načítanie viacerých ikoniek (ako samostatné obrázky) do jedného requestu, alebo je tu ešte možnosť použiť SVG.
it47
Profil
Surikata:
aha vlastne ked mam obrazok .svg, tak vlastne to nie je request, vsak?

ako to presne fugnuje? ;-))

Vopred dakujem velmi pekne.
TomášK.
Profil *
Přejdi na HTTP2, pak nevadí, že je hodně requestů, pokud jich není opravdu hodně (stovky).
it47
Profil
TomášK.:
HTTP2 pouzivam, ale analyzatory mi pisu, ze mam vela requestov (150).
Surikata
Profil *
it47:
FP,.... nepochopil si,.... teraz máš napríklad 10 ikoniek = 10 obrázkov .png = 10 requestov.... pak budeš mať 10 ikoniek = 10 obrázkov ale zapísaných v 1 .svg = 1 request (hodne zjednodušene a nepresne vysvetlené, presnejšie sa jedná o stacking vrstiev, viac info zde: simurai.com/blog/2012/04/02/svg-stacks ). Ešte je tu možnosť využiť knihovny ktorá "zlučuje requesty"...


možno si budeš chcieť niečo prečítať aj o Image Sprites www.w3schools.com/css/css_image_sprites.asp
smitka
Profil
Dej sem odkaz na web, ať se na to můžeme podívat podrobněji. Pokud se jedná o více malých SVG ikonek, tak je můžeš napsat přímo do kódu jako data-uri. Někdy to může mít smysl.

To že analyzátor něco doporučuje ještě neznamená, že je nutné to opravdu udělat, někdy se to může ještě zhoršit. Mnoho analyzátorů nemá různá pravidla pro HTTP/1 a HTTP/2, takže doporučení nemusí být opravdu podložené.

I s HTTP/2 je dobré stále různé sprity používat, nedávno jsem dělal testík: www.slideshare.net/vsmitka/http2-vs-image-sprites

Soubory pod cca 10-20Kb vždy přinášejí zbytečnou režiji navíc.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0