Autor Zpráva
lionel messi
Profil
Zdravím,

predstavme si súbor x.php:

$a = 1;
include "a.php";
include "b.php";
include "c.php";
include "d.php";
include "e.php";
//ľubovoľný (v praxi veľmi vysoký) počet ďalších includov

var_dump($a); //vypíše (int) 2

Z výsledku funkcie var_dump je zrejmé, že $a sa nám niekde prepisuje. Existuje bez debuggera možnosť v čistom PHP zistiť, v ktorom includovanom súbore sa tak deje?

Pre úplnosť ešte dodám, že v includovanom súbore a.php môžu byť ďalšie includy - aa.php, ab.php a tak ďalej.

PS: Možnosť vytvoriť z daných súborov v IDE tzv. projekt a hľadať v ňom poznám, potreboval by som však riešenie v čistom PHP.

Vopred ďakujem za odpovede.
Keeehi
Profil
$a = 1;
include "a.php";
include "b.php";
include "c.php";
var_dump($a); // if 1 then vvv else ^^^
include "d.php";
include "e.php";

A dál pokračovat stejným půlením intervalů. Řekněmě i když budeš mít 1000 includů, měl bys to místo najít do 10 pokusů. Samozřejmě pokud ten soubor má v sobě další includy, budeš postupovat stejným způsobem i v něm.
lionel messi
Profil
Keeehi:

Ďakujem.
Kcko
Profil
Měl bys používat framework. Tahle stará škola uz je k ničemu
lionel messi
Profil
Kcko:
Měl bys používat framework. Tahle stará škola uz je k ničemu

Zrejme áno. Dlhodobo po niektorom (Laravel?) pokukujem, vždy si však nájdem nejakú výhovorku. Keď bol u nás na Slovensku prvý zákaz vychádzania, naučil som sa základy Pythonu, pri druhom som oprášil svoje znalosti Javascriptu. Stále sú slabé (trval týždeň). Tretí je na spadnutie.

Konkrétne v prípade kódu [#1] však ide o situáciu, keď, paradoxne, nemám na výber a musím použiť čisté PHP a brodiť sa haldami konštrukcií, ktoré už roky patria do múzea.

Private a protected atribúty v triedach? Postačí predsa var. Absencia magických tried, konštruktor ako funkcia pomenovaná podľa triedy. Operátor ??? Môžem zabudnúť. PHP 5.x v časoch PHP 7 a nastupujúcej osmičky. Kód skoro ako z čias PHP 4, prinajmenšom ten objektový

Čísla 7 a 4 ležia na numerickej klávesnici predsa pod sebou. Je to malý krok pre prsty na klávesnici, ale veľký skok pre programátora. O roky vzad. Keď som s PHP začínal, bola štvorka dávno v ofsajde.

Pekný zvyšok dňa a vďaka za nakopnutie smerom vpred.
Keeehi
Profil
lionel messi:
Jasně, pokud jsi po někom kód zdědil tak s kódem nic nenaděláš. Ovšem to přece nebrání využívat výhod IDE a debuggeru.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0