Autor Zpráva
peter_r
Profil
Na firemnej sieti mám vytvorenú php stránku s mysql databázou.

Stánku mám na mojom pc a cez XAMPP ju zdieľam na server. Mám tam aj odosielací formulár, kde som chcel aby som vedel z akého počítača v sieti je formulár odoslaný, tak som to urobil tak, že mi vo formulári pošle aj text, ktorý je uložený na všetkých PC v sieti v súbore C:/XXXCONFIG/odvod.txt a každý má iný text.

$path="C:/XXXCONFIG/";
            $file="odvod.txt";    
            $content="
                <code>
                    <pre>".htmlspecialchars(file_get_contents("$path/$file"))."</pre>
                </code>";

Na mojom pc to funguje, ale ak pošlem formulár z iného PC, tak mi vždy príde text ktorý je uložný v mojom txt súbore.

Vie mi niekto s tým poradiť?
Andrej.B
Profil
PHP nema pristup k disku uzivatela. Nastastie.
Pre script je to stale cesta, ktoru pouziva tvoj PC, nie PC uzivatelov. Ak chcete data z toho txt suboru, musi ich tam nahrat uzivatel cez formular a odoslat.
<input name="file" type="file">


Pouzite $_SERVER['REMOTE_ADDR'] pre identifikovanie PC.
peter_r
Profil
skúsil som aj $_SERVER['REMOTE_ADDR'] ale keďže sa všetci pripájajú na môj pc cez localhost tak stále vypisuje moju IP adresu ...
anonym_
Profil *
peter_r:
Samozřejmě, ta IP by byla v rámci stejného baráku pravděpodobně stejná, i kdyby se nepřipojovali k tobě. IP není ničím unikátní. A PHP neumí zjistit jméno počítače v síti. To by mohl JS, a poslat ti to v rámci toho formuláře (v hidden poli, abys neobtěžoval/nelekal uživatele).
Andrej.B
Profil
Vase PC z pohladu siete ma nejaku IP a tu zadavaju?
priklad

10.522.1.25/vas_skript.php a v premennej $_SERVER['REMOTE_ADDR'] je IP adresa vaseho PC 10.522.1.25? Urcite?
Kajman
Profil
peter_r:
keďže sa všetci pripájajú na môj pc cez localhost tak stále vypisuje moju IP adresu

Oni se připojí přes vzdálenou plochu. Na vašem pc si pustí prohlížeč, zadají do url localhost a tam vyplní formulář?
peter_r
Profil
ono to asi nie je vzdialená plocha, proste na mojom pc, ktorý musím mať stále zapnutý, mám spustený program XAMPP a ostatní na firemnej sieti sa pripájajú priamo na môj PC

skúsil som to na viacerých PC a všade mi nahodilo moje IP a môj názov PC
Keeehi
Profil
Pokud děláš nějaké divné přesměrování, může se stát že apache nahradí ip adresu svou.
Podívej se, jestli se ta původní adresa nenachází v nějakém jiném klíči.
var_dump($_SERVER);
Pokud je tam nějaké interní přesměrování na serveru, nebo je server za něčím skrytý, ta hodnota je dost často v $_SERVER["HTTP_X_FORWARDED_FOR"]

Mimochodem, doufám, že když to testuješ, tak to testuješ z nějakého jiného počítače. Jinak tam samozřejmě uvidíš svoji IP adresu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0