Autor Zpráva
jarX
Profil
Zdravím, poradil by mě někdo jak udělat script, který by zastavil nahrávání fotografií podle počtu určeného v druhé tabulce uživatele . Mám dvě tabulky uzivatel a fotogalerie. V tabulce uzivatel mám určený počet fotografií, který se dá nahrát a do tabulky fotogalerie nahrávám fotografie. Script pro nahrávání mě funguje jen bych potřeboval nějak zastavit nahrávání, když dosáhnu stanovaný počet podle tabulky uzivatel. Mohl by mě někdo poradit???? Díky moc předem.
blaaablaaa
Profil
jarX:
Před odesláním formuláře lze v javascriptu zkontrolovat, kolik souboru odesílá, kolik může odeslat a případně to podle toho omezit + to samé na serveru před uložením souboru.
jarX
Profil
blaaablaaa:
Mě jde než se mě vloží fotka do insert a tabulky, tak udělat nějakou podmínku na počet podle počtu určeného co mohu nahrát. Dík za odpověd


jarX:
Posílám script co tam mám ale nejde mě zastavit nahrávání, když dosáhnu počtu v tabulce.


if(isset($_POST["foto"]))
       {
 
$vysledeks=mysqli_query($spojeni,"SELECT * FROM predplatne where jmeno2 = '".$_SESSION['jmeno2']."' and idendita = '".$_SESSION["idendita"]."' ");
      $zaznamu=mysqli_fetch_assoc($vysledeks);       
      $pocetfoto = "".$zaznamu["pocet"]."";        
        $vysledek=mysqli_query($spojeni,"SELECT COUNT(*) AS count FROM objednavka_docas where idendita = '".$_SESSION["idendita"]."' ");      
        $zaznam=MySQLi_fetch_assoc($vysledek);
        if($zaznam["count"] < $pocetfoto)
        {
        
        $data=mysqli_query($spojeni,"INSERT INTO objednavka_docas VALUES('$id','$idendita','$objednavka','$cislo','$pocet','$rozliseni','$cena','$mena')");  
       
       
    
     } else {             
            
      
                  
} 

}

Moderátor Kajman: Vkládej prosím kódy mezi značky [pre] a [/pre] (stačí kliknout na ).
blaaablaaa
Profil
jarX:
No a kde je problém? Než fotku vložíte do tabulky, zjistíte, kolik může nahrát fotek a kolik jich už má nahraných (lze v jednom dotazu) a podle toho vložíte nový záznam + zpracujete soubor nebo ne.

Pokud skript nefunguje, je potřeba jej odkrokovat a zjistit, proč se podmínka vyhodnotí jinak, než čekáte. Např. nejjednodušeji přes var_dump($zaznam, $pocetfoto); exit;
Kajman
Profil
Pokud porovnáváte stringy, tak tam platí, že '10'<'2'. Mějte v těch proměnných čísla. Navíc ten kousek kódu vypadá, že není ošetřený na sql injection.

Edit: Tak pardon, vypadá to, že php vrací pro '10'<'2' false a ne true, jako některé jiné jazyky nebo při použití funkce strcomp.
jarX
Profil
Kajman:
Zdravím, čísla tam mám v obou tabulkách, jen mě není jasné co ta podmínka
if($zaznam["count"] < $pocetfoto) , když dosáhnu stanovený počet zda nemá být insert $data=mysqli_query($spojeni,"INSERT INTO objednavka_docas v tom druhém pod ELSE. Dík za radu.
Kajman
Profil
jarX:
Zdravím, čísla tam mám v obou tabulkách

A myslíte, že po této operci bude v té proměnné opravdu číslo?
$pocetfoto = "".$zaznamu["pocet"]."";

Co vypsal ten var_dump?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0