Autor Zpráva
jarX
Profil
Zdravím, mohl by mě někdo poradit php script vodoznak při uploadu na web bez použítí FFMPEG. Díky předem.
Keeehi
Profil
Jak už jsem ti psal v minulém vlákně, PHP nemá v sobě nástroje na práci s videem. Takže vyždy bude potřebovat pomoc nejakého dalšího softwaru.
Také jsi psal, že se ti ffmpeg podařilo rozchodit. Takže v čem je problém? Zjistil jsi, že na webhostingu ti ffmpeg nefunguje? No to ti nebude fungovat ani žádná jiná alternativa ffmpegu, jelikož poskytovatelé webhostingu tě nenechají na svých serverech pouštět jakékoliv jiné programy.
Můžeš využít nějakou službu třetí strany, které skrz api pošleš to video, specifikuješ úpravy, oni to u sebe provedou a až to bude hotové, tak tvůj web upozorní a nejaký tvůj script si to stáhne. Veškeré ale takové služby budou placené.
To už by možná stálo za to zvážit si místo toho platit virtuální server, kde ti ten ffmpeg už běžet bude.
jarX
Profil
Keeehi:
Zdravím, dík za odpověd, podařilo se mě rozchodit přes command promt a cdm, kde mám ffmpeg uložené v Program Files, ale potřeboval bych to dostat přes ftp na server aby nahrávání vodoznaku mohli používat i jiní , kteří budou nahrávat videa na můj web a nemají uložený v pc ffmpeg, ještě mám problém s ffmpeg, který funguje s php 7, všude jsou ffmpeg pro nové php 8,2. Je nějaká možnost rozchodit command promt nějakým příkazem při nahrávání videa formulářem na webu??? Dík za odpověd.
Keeehi
Profil
jarX:
Samozřejmě že je. Ale běžný webhosting ti to nepovolí. Takže buď si seženeš nejaký, který to podporuje. A pak budou mít určitě někde na webu napsáno, jak se to u nich používá (případně se můžeš zeptat podpory). Nebo si někde budeš platit VPS. Na něm si rozběhneš vlastní webserver, PHP, databázi a ffmpeg. A až to budeš mít nainstalované, můžeme se bavit o tom, jak z PHP volat externí programy (ten ffmpeg).

který funguje s php 7, všude jsou ffmpeg pro nové php 8,2
Ani se nedivím. Ono totiž php7 už není updatované. Verze 7.2 mohla dostat poslední bezpečnostní záplatu do konce roku 2020. Momentálně nejstarší aktivně podporovaná verze je 8.1. Verze 8.0 bude dostávat bezpečnostní záplaty do listopadu a pak už taky ne.
Takže ano, aktuální projekty budou vyvíjené pro aktuální verze PHP. Ony by tedy možná s nějakými drobnými upravami fungovaly třeba i na starších verzích. Ale než to ohýbat směrem k zastaralým verzím, bude lepší jít opačně a zajistit, aby ti ostatní kód běžel na té aktuální.
jarX
Profil
Keeehi:
Díky za info, mám placený webhosting u wedosu - No limit, wordpress jsem tam zkoušel a šel, celý web mám v php s mysqli databázi. ffmpeg mám nahraný přes ftp na www/ffmpeg, ale asi to nepude s php 7.0, zkoušel jsem několik skcriptů z netu, php +ffmpeg, ale nic nejde jen přes cmd a command promt na c:\\Program Files\ ffmpeg\bin, tak se mě vodoznak na video nahraje, ale potřeboval bych to přes formulář v administraci na webu.
Radek9
Profil
jarX:
Na běžný hosting, kde to nemají nainstalované, to tímhle způsobem pravděpodobně nedostaneš. Zvlášť když na Linux (na kterém to nejspíš běží) nahraješ binárku pro Windows. :-) Pokud by bylo řešením to, že se tam ten vodoznak přidá ještě v prohlížeči (před nahráním na server), tak můžeš použít github.com/ffmpegwasm/ffmpeg.wasm

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0