Autor Zpráva
pyty
Profil
zdravim vospolok. neviete ako mozem do mysql tabulky vkladat zaznamy tak, aby sa mi najnovsi zobrazil hore, resp. nejako invertovat mysql_fetch_array()?
WanTo
Profil
Co třeba invertovat řazení při dotazu?
pyty
Profil
len neviem ako :)
WanTo
Profil
Napiš sem svůj SQL dotaz.
pyty
Profil
insert alebo select ?
WanTo
Profil
Asi to bude select, když používáš mysql_fetch_array(). Na druhou stranu, z titulku threadu vkladanie dat do tabulky naopak nejsem moc moudrý, pořádně nevím, co chceš ;-)
fimmos
Profil
pyty
Podívej se po ORDER BY v SQL
pyty
Profil
select * from tabulka
WanTo
Profil
Tak s tímhle bude trochu problém. Není tu žádné ORDER BY, které by se dalo chytře obrátit. Napadá mě jediná věc: načíst data do pole a pak pole pozpátku projít for-cyklem.
thingwath
Profil
Když je nijak neřadí, proč ho žere jak se vypisují?
pyty
Profil
povedzme ze robim navsevnu knihu a chcem vypisat poslednych 20 prispevkov ktore su na spodku tabulky... od najnovsieho
Hugo
Profil
select * from tabulka order by ID ASC limit 20

kde ID je primarni klic.
thingwath
Profil
Tak snad ukládáš jejich datum. Podle něčeho je řadit chceš. A pokud to něco ani neukládáš do databáze, myslíš, že ti něco zaručí, že se to podle toho bude řadit?
Reznik
Profil
zkus tam nakonec dotazu pridat DESC :)
pyty
Profil
povedzme ze ich chcem radit podla datumu..
takze do bunky typu datetime musim vkladat len zaznamy Date("Y-m-d H:i:s") , inak mi to nebude spravne radit podla datumu ?
a ked chcem ten datum potom pouzit v inom tvare ostavaju regularne vyrazy, co ?
pyty
Profil
WanTo


for ($i = 1; $entry = MySQL_FETCH_ARRAY($result); $i++)
{
$sql_array[$i] = $entry;
}

for($i = MySQL_Num_Rows($result); $i > (MySQL_Num_Rows($result) - 20); $i--)
{
echo $sql_array[$i]["name"];
...
...
}

keby to vobec fungovalo ;)

mmm, tiez ma to napadlo, ale neverim ze php/sql neposkytuje ine riesenie...
nightfish
Profil
$result = mysql_query("select * from data order by datum desc limit 0,20");
while ($data = mysql_fetch_row($result)) {
echo $data[0];
}
pyty
Profil
nightfish
ked napisem linit 20,40 selectne mi to dalsich 20 zaznamov ?
finc
Profil *
Ano. Pokud chcete použít stránkovaní a pokužíváte MySQL, doporučuji se podívat na fci. SQL_CALC_FOUND_ROWS a její volání FOUND_ROWS()

Vyhnete se tak pro zjistění všech řádků nového dotazu a vrácení dotazu např. pomocí mysql_num_rows či použití v SQL dotazu COUNT(*)
Navíc Vám fce FOUND_ROWS() vrátí celkový počet záznamů ignorujicí LIMIT, což budete potřebovat pro stránkování.
24k
Profil *
Napsal jsem velice jednoduchou tridu, ktera snad pomuze nekomu ve snadnem strankovani -> http://www.rjwebdesign.net/scripts/index.php
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0