Autor Zpráva
srigi
Profil
Hi, portebujem toto:
Mam formular, v nom nejake polia, odoslem to cez buton, metoda post. Adresa na butone smeruje na skript nazvyme ho "over.php", ktory mi polia z formulara vypise ako plain-text na novu stranku. Ide o to, ze user si moze odoslane udaje skontrolovat, ci su zadane v poriadku.

Na "over.php" je obycajny link (<a href= ...) ktory zase smeruje spat na formular a druhy link (opat <a href= ...), ktory smeruje na skript co zapise udaje z "over.php" do databazy (ked je user spokojny)

No a tu je moj problem, ked user kce opravit udaje, klepne na link co smeruje spat na formular, ten sa nacita, ale ja surne potrebujem aby boli vsetky polia predvyplnene tak ako boli zadane.
Lenze "<a href=..." neodosiela $_POST pole.

Ako sa riesi to, ze cez obycajny link, kcem poslat nejake premenne cez POST metodu?
GET nemozem pouzit koli bezpecnosti a pod.

THX, srigi.
Leo
Profil
Musite ty udaje na serveru nekam mezitim ulozit - bud docasne (session) nebo trvale (databaze), Leo
Michal Škrabálek
Profil
srigi
nejjednodušší i nejúčelnější by bylo nejspíš použití sessions. Tento problém jsem také řešil a nakonec jsem to udělal přes jedinou stránku (odesílání, náhled, zpracování i vyplňování formuláře). Jinak odeslat formulář běžným textovým odkazem by mělo být možné i javascriptem metodou onclick.
srigi
Profil
Nie nie nie, asi sa nechapeme. Ide o toto

subor "form.htm"

<form action="over.php" method="post">
<input type="text" value="<?php echo $_POST["moja_premenna"] ?>" name="moja_premenna">
<input type="submit">
</form>

"over.php" je len daco taketo:

echo "uzivatel zadal<br>\npole1: ".$_POST["moja_premenna"]."<br>\n";
<a href="?stranka=form">opravit zadanie</a>
<a href="?stranka=uloz-db">ulozit do databazy</a>

Cize v "over.php" mam pristupnu moju premennu v poli $_POST. Tuto premennu kcel ale poslat spat do "form.htm" cez link <a href, ale neviem ako.
Michal Škrabálek
Profil
srigi
nic z toho nevylučuje to, co jsem popsal výše.
srigi
Profil
Aha, jasne, mate pravdu, nenapadlo ma to cez session. Vdaka. +MegaVdaka za tak rychlu odpoved, necakal som riesenie skor ako vecer.
bye Srigi.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0