Autor Zpráva
Jajjun
Profil *
Zdravím,
potřebuji ip počítadlo co zaznamená z každé ip jeden přístup za den.
Nebo ještě lepší by bylo kdyby byl nějaký systém který by počítal počet kliknutí
na odkaz 1x za den.

Zde mám články u kterých chci vidět
kolik lidí si přečetlo jednotlivé články, ale aby se jeden čtenář počítal jen 1x
za den.
Zatím tam je počítadlo co zaznamenává každou aktualizaci.

Tak pokud někdo znáte řešení mého problému budu moc vděčen
Díky
Casero
Profil
jA TO DĚLÁM PŘES DATABASI, PROSTĚ KDYŽNENÍ V DATABASI ZÁZNAM s ip stejnou, a s časem o tolik času kolik je do pulnoci ...tak přidá, další řádek s aktualnim časem
Casero
Profil
sry caps lock
Retal
Profil
Určitě přes databázi, jak říká Casero. Dotaz dokážeš jistě sestrojit sám, takže jen přijmi mé varování - počítání pageviews či další statistické záznamy by neměly příliš zatěžovat databázi, aby nezpomalovaly běh stránky. Možná, že zjistíš, že ani není nutné sledovat počet unikátních IP přistupujících k jednotlivým článkům. Má ta informace vůbec nějakou hodnotu?
Jajjun
Profil *
Eh já jsem rád, že si udělám stránky. PHP vůbec neumím. Spíše bych potřeboval doporučit nějaký kód někde na netu kde to je hotové.
Casero
Profil
Retal
podle mě, je docela zajímavé vědět, jakej článek se líbí, a jakej ne...případně jakým směrem se ubírat, jak jinak to zjístit??..když neberu anketu, bo tak
Retal
Profil
Casero
Jaký článek se líbí a jaký ne, ti prozradí i pouhý čítač pageviews. Na přesnější statistiky buď JS sledovače nebo serverové statistiky, které neovlivňují přímo běh stránek.
Ale samozřejmě záleží na vytíženosti stránek. Pokud nezaznamenávají stovky přístupů za minutu, je to asi celkem jedno. Jen je dobré zamyslet se nad indexy v DB (což platí koneckonců obecně). :)
Jajjun
Profil *
Já mám toto počítadlo a do něj spíše potřebuji nějak dostat aby se mi to přičítalo jen jednou za 12 hodin nebo jeden den.
Tak pokud někdo víte jak na to moc dík

<?
$data = File("soubor s uloženým počtem návštěv.txt");
$denn = (date("d"));

list($zob,$dnes,$den) = explode("::", $data[0]);
$zob++;
if ($den==$denn):
$dnes++;
else:
$dnes=1;
endif;

$zapis = $zob."::".$dnes."::".$denn."::";

$f = FOpen("soubor s uloženým počtem návštěv.txt",w);
FPutS($f,$zapis);
FClose($f);

echo "Počet zobrazení: <B>".$zob."</B> , z toho dnes <B>".$dnes."</B>.";
?>
Retal
Profil
Jajjun
To by bylo zbytečně složité a velmi pomalé - počkej, co to bude dělat, až ten soubor naroste. Doporučuji to vyřešit použitím databáze.
Jajjun
Profil *
To není jeden soubor, pro každé počítadlo to má svůj vlastní texťák.
Potřebuji jen do toho nějak dostat to jednou za x hodin.
Retal
Profil
Jajjun
Aha, takže máš ještě víc souborů. V podstatě neuměle simuluješ funkčnost databáze. Takže opakuji: Použij databázi, ta umí všechno, co teď chceš programovat.
Jajjun
Profil *
SQL neovládám.

Potřebuji jen do toho nějak dostat to jednou za x hodin.
Casero
Profil
Jajjun
jak říká Retal datbase je výhodnější, a sql se naučíš opravdu během chvíle...a i pro budouctnost se vyplatí
Jajjun
Profil *
NO i když bych to dal do SQL tak nevím jak to udělat aby mi to počítalo jen 1x za den.
WertriK
Profil *
Mno asi by jsi do toho musel zapojit cookies a ukladani IP, ale oboje neni zcela uspokojujici ...
Cookies - muze mit uzivatel vypnute
IP - uzivatel muze mit nevernou ip tzn. pod jednou ip je vice lidi, takze by jsi se oskubal o nekolik ctenaru
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0