Autor Zpráva
Kokša
Profil *
Chtěl bych se naučit PHP, ale bohužel jsem ještě nedostal příležitost.
Přečetl jsem desítky návodů o instalaci Apache, PHP, MySQL... (a bůhví čeho ještě), ale buď se mi to nenainstalovalo vůbec, nebo byl zase jiný problém. Mohli by jste mi prosím poslat odkaz (kde rovnou vyskočí tabulka uložit :), kde si můžu stáhnout Apache, PHP, MySQL... (a bůhví čeho ještě)? Něco co opravdu funguje!
děkuji!
(je mi jasné, že se tu hned objeví zprávy: Stačí umět hledat a takový dotaz tu byl už 100x... ale já se opravdu snažil.... :)
quinux
Profil
http://www.appservnetwork.com/ je tam verze s apache 2.0 i 1.3 stačí si vybrat :o)
unknown
Profil
http://www.jakpsatweb.cz/php/easyphp.html
Kokša
Profil *
A to je balíček kde je všechno co je potřeba? ;)
Kokša
Profil *
hurá!
Kokša
Profil *
Hurá
quinux
Profil
Kokša
vidíš ne?
# Apache 1.3.34 - server
# PHP 4.4.1 - php
# MySQL 5.0.16 - databáze
# phpMyAdmin-2.5.7-pl1 - administrace databáze

Stači se držet průvodce a mělo by to jet
Kokša
Profil *
quinux
jj, vidim. diky
Kokša
Profil *
quinux
WAW! Ono to fakt funguje! Klanim se ti! :D
nightfish
Profil
pokud člověk umí anglicky, tak by na standardním systému (wxp, w2k) neměl být problém apache, php a mysql nainstalovat
navíc když si to sám nastavíš, bude se to chovat deterministicky a tou instalací se to i celkem naučíš... ovšem chápu, že pro některé je cesta nejmenšího odporu jediná možná...

PS: taky jsem kdysi dávno začínal na phptriad, ale to už je drahně let
Kokša
Profil *
pokud člověk umí anglicky
neumím
ovšem chápu, že pro některé je cesta nejmenšího odporu jediná možná...
svatá pravda! :)
Hugo
Profil
Kokša

Pokud chces programovat v cemkoliv, tak se musis naucit anglicky aspon tak, abys dokazal cist dokumentaci. Nemluve o tom, ze kod je vhodne komentovat v anglictine.
Kokša
Profil *
Hugo
Hm, já se chci naučit základy (zatim)! Třeba jak udělat kód pro ohodnocení článku apod! To mi připadá ještě celkem snadný! Kdybych to myslel s PHP vážně, tak bych se bez Aj neobešel... to už jsem poznal... :)
pE eLL
Profil
no a pokud bys chtel napr php5 apache 2.2.2 aj tak vrele doporucuji xammp - pouzivam verzi pro linux a jsem max spokojeny (verze pro windows je pochopitelne taky). instalaci zvladne kazdy je opravdu maximalne jednoducha

Apache 2.2.2
MySQL 5.0.21
PHP 5.1.4
phpMyAdmin 2.8.1
XAMPP Control Panel Version 2.3
FileZilla FTP Server 0.9.16c


http://www.apachefriends.org/en/xampp.html
Hugo
Profil
pE eLL

IMHO je lepsi instalovat vse z orig. balicku. Clovek aspon pozna jak se konfiguruje apache, php, mysql, ...
Potom bude taky lip rozumet nekterym vecem, a tady ubude dotazu typu jak povolit zobrazovani chyb, atd.
koudi
Profil
Nemluve o tom, ze kod je vhodne komentovat v anglictine.
Proč?
Hugo
Profil
koudi

Hlavne kvuli sdileni kodu. Komentovat kod cesky je imho prasarna (ted nemluvim o pocitadle pristupu na tri radky :-)).

P.S.: Toto sem nepatri, tak pls no flame.
koudi
Profil
Hugo
No ani bych neřek.
P.S.:Ať to tady nezasviníme, tak jestli máš chuť se o tom pobavit, napiš mi na ICQ 222286355.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0