Autor Zpráva
Vojta
Profil *
Jak se dá pomocí include vložit (index.php) do html stránky například kniha hostů. Přitom, když se pohybuji po knize, tak za index.php se objevuje index.php?akce=..., nebo index.php#formular...
DJ Miky
Profil
index.php#formular tě přesune na stránku index.php a posune ti zobrazení na prvek s id 'formular' - zřejmě tedy nějaký formulář.
Pomocí index.php?akce=... můžeš načítat různé stránky, zadané v parametru akce (?akce=gb třeba může načíst guestbook).

Jak to vložit pomocí include? Hledej, už se to tu dostkrát řešilo.
Vojta
Profil *
Nemůžu nic najít, konkrétně pro můj případ.

Když vložím index.php pomocí include <? include("index.php") ?>, tak se mi zobrazí dobře pouze stránka index.php.

Když se index.php změní na index.php?akce=..., nebo index.php#formular... pak se stránka zobrazuje už ne v include, ale samostatně.
Vojta
Profil *
No možná máte někdo zkušenosti s knihou z RonniWeb http://weblog.ronnieweb.net/?text=22 a právě tu potřebuji vložit do stránky pomocí include.

Pokud to tak už někdo má, prosím poraďte....
Dík
Hooonza
Profil *
Chceš vkládat stránku pomocí include do HTML? Našel's někde v HTML tag <include>?
To nejde.
To, co můžeš udělat, je stáhnout si diskusi, nakopírovat na server, kde funguje PHP (asi nejlépe do zvláštní složky), a potom na diskusi do HTML napsat odkaz: <a href="diskuse/index.php">Diskuse</a>.

Samotné nastavení a ovládání diskuse by mělo být součástí její distribuce.
Hooonza
Profil *
Vložit stránku do jiné stránky by šlo pomocí <iframe> nebo pomocí rámů...
Vojta
Profil *
Joo to jo, ale ja pak stránku s include přejmenuju na *.PHP
pavel Prochazka.zde.cz
Profil *
Sampozrejme ze to jde...
Ale musis splnit toto: na tvem hostinhu MUSI bezet PHP!!!
potom udelat toto:
To bude obsahovat kazda stranka ktera je na webu...

<?php
include "zahlavi.php";

//hlavni kod stranky

?>

Je to kombinace PHP a HTML kodu. V miste kde se ma vlozit dalsi kod je potreba vlozit PHP znackovani a prikaz include...
Vojta
Profil *
pavel Prochazka.zde.cz
Stránky již mam hotové a nechce se mi je celé předělávat.

Mám stránku hlavička, menu, patička a DIv obsah, kam chci vložit include, tak aby mi v pohodě chodila ta kniha. Nevím jak to include zapsat, aby se ta kniha zobrazovala v DIV obsah. dyž ji zapíšu pomocí include <? include("index.php") ?>, tak se zobrazí Ok, ale když se změní index.php (index.php?akce=...), tak se kniha zobrazí mimo mou stránku...
Hooonza
Profil *
No, myslím, že mnohem jednodušší postup je upravit kód stránky index.php té knihy ne? Místo, abys jej někam složitě vkládal , prostě jej uprav podle svých potřeb, tu hlavičku, menu a patičku tam někam napíšeš, ne? A tím je to vyřešené...
Lukáš Chmela
Profil *
Vojta: Problém je v tom, že include ti jaxi naincluduje pouze soubor, ale parametry jako ?akce=gb mu nepředá ;-). Je-li includovaný soubor na stejné stránce jako script, který jej includuje, můžeš do něj jednoduše napsat $_GET['akce'] = "gb"; a za to naincludovat soubor ;-)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0