Autor Zpráva
TrueFriend
Profil
Ahoj, prosím neporadil by někdo nějaký script, který by dokázal vytvářet a spravovat uživatelské domény 3.řádu na doméně 2.řádu?

Podmínka je, aby byl zdarma.
Něco jsem našel na HotScripts:
http://www.hotscripts.com/PHP/Scripts_and_Programs/Web_Hosting_Tools/i ndex.html
Ale co jsem tam tak serfoval, tak jsem nenašel nic zdarma... a pokud bylo něco uvedeno jako zdarma, tak to ve finále zdarma nebylo.

Hledal jsem i tady na fóru, ale v tomhle ohledu hledání cíle je to tady mrtvá vesnice...

Díky
TrueFriend
Profil
nikdo nic ?
OndrejCZE
Profil *
Tak, subdomeny se delaji pokud vim jako adresare v nejake slozce (nevim jake, podrobnosti si najdes na FAQ hostingu), takze staci kdyz budes spravovat ty adresare ktere jsou v te slozce nejakym skriptikem ktery si napises, kdyztak nejaky kamos ci kdo (ja jsem ted zaneprazdne aspon na 2mesice dopredu takze ja to nebudu). Ondra
TrueFriend
Profil
s tou složkou mi to nejde... vím sice co myslíš, "podsložka=subdoména", ale to mi nefunguje :( nevím zdali to musí být někde zaplé, nebo jestli by to mělo fungovat automaticky... ale mě to nefunguje.
Retal
Profil
To je volovina, takové věci se neřeší přes PHP. Navíc pokud máš sdílený hosting, zcela jistě to webhoster neumožňuje.
Pokud budeš mít štěstí, můžeš subdomény emulovat pomocí .htaccess.
TrueFriend
Profil
Retal
Blbost? Koukal jsi na ten odkaz co jsem přidal do prvního příspěvku?
Web Hosting Tools jsou sestavy PHP scriptů, který dělají to, že pomocí průvodce uživateli vybudují vlastní část přístupnou pro jejich správu.
Lepší (komerční) Web Hosting Tools umí tím průvodcem vytvořit i účet v Tvém oblíbeném FTP klientovi, když se to nastaví.
Je to přesně to, co dělá například sweb.cz, webzdarma.cz, aj...
Subdomény to vytváří zcela běžně... akorát je mi s podivem jak, protože se při tom nevytváří ani .htaccess ani se to nikam nezapisuje jako virtual server.
Tenhle problém stále nemohu nijak vyřešit...
djlj
Profil
TrueFriend
Máš sice pravdu, ale na sdíleném hostingu je ti to k ničemu, tam nemáš práva sám cokoli takového dělat.
TrueFriend
Profil
djlj
mám vlastní server... nevyužívám žádný hosting cozí společnosti. Jsem sám sobě vlastním pánem ohledně tohodle... jde mi jen o to, aby si uživatelé mohli tohle na mém serveru zřídit pro svoje presentační účely. Jen aby si zřídily nějaký prostor, který si budou spravovat, ale to se dá řešit například nějakým Cpanelem, ale s tou subdoménou je to horší.
Jako přistupovat k tomu serveru pak můžou, ale adresa je pak ve tvaru třeba:
http://server.cz/uloziste/uzivatel/prostor/

a mě jde o to, aby ke svým datům nepřistupovali touhle zdlouhavou adresou, ale aby mohli zadat jen něco takového:
http://uzivatel.server.cz/

A to nevím právě jak na to...
djlj
Profil
TrueFriend
Subdomény se nastavují ve virtual.conf. Normálně je měj uložené v databázi a napiš si nějaký script, který dle dat v databázi vygeneruje ten soubor ;).
TrueFriend
Profil
djlj
To už jsem také zkoušel, to sice funguje, ale co mě od tohoto nápadu ihned stáhlo zpátky je to, že je nutné po této změně restartovat server, aby se změny projevily... :(
djlj
Profil
TrueFriend
Jo, je nutné restartovat apache. To si ale můžeš do toho scriptu taky přidat... (ten by se spouštěl třeba automaticky při přidání nějaké subsomény přes tvou administraci)
TrueFriend
Profil
djlj
Není to žádoucí, když na serveru pracuje v tu chvíli dalších xx uživatelů... slyšel jsem něco o příkazech ajko jsou "kill -USR1", ale tam je potřeba znát ID procesu...
Ale jestli to jde nějak načíst ty změny, bez nutnosti restartovat úplně celý apache ?

Možná by bylo vhodné řešení přes Rewrite, ale s jeho nastavením se dosud potýkám a nejde mi to.
Jan Horak
Profil
TrueFriend:

odhaduji ze to jede na Apache, hledej na google tedy: Mass Virtual ... a mas po problemu
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0