Autor Zpráva
krteczek
Profil
prosím, jak z mysql vytáhnout obsah jednoho konkrétního řadku?
mi se to nějak nedaři:(
$vysledek=mysql_query("select id=".$radek." from lide",$GLOBALS["link"]);
tento zápis mi vyplodí tento výsledek: Resource id #10
$radek je číslo
dík krteczek
Hugo
Profil
Pouzij funkci MySQL_Fetch_Array()

viz manual..

MySQL_Query ti dava jen referenci na vysledek
Leo
Profil
No to id radku bude spis v podmince WHERE ne? Leo
krteczek
Profil
no jo ale pomocí MySQL_Fetch_Array() načtu celou db do pole a ne jen jeden řádek. :-( jsem z toho už blby a nemysli mi to dneska. koukám, skouším a nic...:( pls poradte ad se pohnu...
krteczek
Kaifman
Profil *
$vysledek = mysql_query ("select sloupec where id = '$radek'",$GLOBALS["link"]);
$radek_vysledku = mysql_fetch_row ($vysledek);
echo $radek_vysledku[0];



mysql_fetch_row
(PHP 3, PHP 4 , PHP 5)

mysql_fetch_row -- Načte výsledný záznam do číslovaného pole
Popis
array mysql_fetch_row ( resource výsledek)


Funkce vrací číslené pole hodnot načteného záznamu nebo FALSE, není-li žádný další záznam.

mysql_fetch_row() načte jeden záznam výsledku do pole s číslenými klíči. Každá hodnota sloupce je samostatná hodnota pole; klíče jsou číslovány od 0.

Další volání mysql_fetch_row() vrátí následující záznam výsledku, nebo FALSE není-li žádný další záznam
23k
Profil *
$vysledek = mysql_query ("select sloupec where id = '$radek'",$GLOBALS["link"]);


co ma bejt to $GLOBALS link ?
Kaifman
Profil *
co já vim už to tam tak měl, taky jsem na to koukal jak péro z gauče. v manuálu píšou že je parametr spojení. nevim na co to potřebuje ale když to tam měl tak sem mu to nechtěl brát. jinak samozřejmě ten druhej parametr je nepovinej
krteczek
Profil
globals link je proměnna ve které jsou všechny udaje potrebné pro spojení s db
tohle mám ze seriálu o php na linuxsoftu
už mi to fachčí, celá podoba dotazu je takhle:
			$radek=$_GET["radek"];

$vysledek = mysql_query ("select * from lide where id = '$radek'",$GLOBALS["link"]);
$zaznam = mysql_fetch_array ($vysledek,MYSQL_ASSOC);


a už se mi vypisují proměnne tam kam potrebuji (do formuláře )
děkuji za pomoc ...
krteczek
Anonymní
Profil *
$radek=$_GET["radek"];
$vysledek = mysql_query ("select * from lide where id = '$radek'",$GLOBALS["link"]);
$zaznam = mysql_fetch_array ($vysledek,MYSQL_ASSOC);

--------------------------------MUJ ZPUSOB ---------------------------------------------------------------------- ---
$radek=$_GET["radek"];
$vysledek = mysql_query ("select * from lide where id = '$radek' ");

while ($zaznam = mysql_fetch_array ($vysledek))
{

vypis hodnot z DB ...

}

Jaky je rozdil u krtezcka a u me? Fakt nechapu ten GLOBALS link , nikdy sem to nepouzil
Kaifman
Profil *
id může být nebo by mělo být jen jedno takže nepotřebuješ dělat cyklus a v podstatě je v tomto případě fetch_array a fetch_row to samé akorát že array načte do pole celý výsledek a row jenom jeden řádek
to globals link je parametr spojení je nepovinej takže pokud ho tam nedáš tak to použije aktuální připojení k databázi IMHO
Wan-To
Profil *

$qLide = @mysql_query("select * from lide where id = " . $radek, $GLOBALS["link"]);
$clovek = @mysql_fetch_object($qLide);
//$clovek je objekt s vlastnostmi stejnými jako názvy sloupců SQL tabulky a nem žádné metody
//tady si $clovek nějak zpracuj
krteczek
Profil
http://www.linuxsoft.cz/article.php?id_article=556
zde je vysvětleno proč a jak je použita funkce $GLOBALS["link"]
krteczek
Wan-To
Profil *
Aby fungovalo pole GLOBALS, musíš mít kód výběru záznamu v nějaké funkci. Jinak použij
mysql_query("dotaz", $link)
alespoň tedy pokud je $link id připojení k databázi.
krteczek
Profil
$vysledek je vlastne otevreni toho řádku tabulky ktery chci zpracovat, a $zaznam je pole do kterého je ten řádek načten.
parametr MYSQL_ASSOC mi udělá to že se jednotlivé položky v poli nazvou podle jmen sloupců v databázi,
kdybycgh použil mysql_fetch_row() tak by se pole identifikovalo podle čísel, což mi nevyhovuje protože výsledky načítám do formuláře kde používám názvy proměnných, a navíc je to takhle čitelnější...
děkuji všem za pomoc s mým problémem, podařilo se ho vyřešit, a já ted jdu hledat další pro mne neřešitelný problém, ale snad žáden už nebude.
krteczek
Kaifman
Profil *
Nepovinný druhý parametr result_type v mysql_fetch_array() je komstanta, která může nabývat následujících hodnot: MYSQL_ASSOC, MYSQL_NUM, a MYSQL_BOTH. Výchozí hodnota je MYSQL_BOTH.
Takže to tam být nemusí
Anonymní
Profil *
cau, nevite nekdo, proc mi na webzdarma nejede tohle?

$row = MySQL_Fetch_Row($prihlresult);
if(!$row[0]):


pise mi to: <font type="red">Warning: mysql_fetch_row(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /3w/wz.cz/p/petronet/foit/login.php on line 30<font>

diky cau

Petr
Leo
Profil
Nejste pripojeny k databazi, nebo jste tam spatne poslal dotaz, Leo
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0