Autor Zpráva
kelvin
Profil
Při přidávání komentáře či zaslání mailu z webového rozhraní mi dělá problém zakódovat správně předmět zprávy. Mám UTF ale to to nebere, takže chci udělat přednastavený předmět bez diakritiky.

Potřeboval bych nějaké synonymum výrazu "Komentář/mail z Vašeho webu", co nebude obsahovat diakritiku.
jonge
Profil
Co třeba
E-mail z webu www.example.com
?
habendorf
Profil
Co radši řešit příčinu?

Nějak takhle

$header = "Content-type: text/plain; charset=utf-8";
if (isset($odeslat)):
if (mail("example@example.com", $predmet, $zprava, "From: ".$email."\r\n".$header))
kelvin
Profil
Mám
if ( Mail('martin.milichovsky@centrum.cz', $_POST [ 'predmet' ], $celkovy_predmet, 'From: ' . $_POST [ 'mail' ]."\r\n".'Content-type: text/plain; charset=utf-8'."\r\n") )

A vše přijde v pořádku až na předmět.

Známý, co programuje, řikal že PHP má s UTF problémy, tak ať si je vyříkají a mě do toho netahají ;).
Díky jonge. To mě nenapadlo, respektive napadlo, ale nechtělo se mi tam dostávat ten název webu ;).
medden
Profil *
Mám dojem, že niekde som čítal, že PHP najprv dá hlavičku s title až potom content type. Takže treba dať title až za content type, ale asi bude treba si vygenerovať celé hlavičky. Najskôr by sa to dalo riešiť cez imap.
nightfish
Profil
neměl by být předmět e-mailu, který obsahuje znaky nad rozsah 0..127 v ASCII zakódován jako Quoted-printable?
jrm
Profil
Problémy s češtinou v předmětu lze řešit funkcí imap_8bit (musí být povolená).
Anonymní
Profil *
Kódování předmětu:
"=?utf-8?Q?".imap_8bit("$predmet")."?="
Thalia
Profil
Tak ještě i přhilášená :-)
Kódování předmětu:
"=?utf-8?Q?".imap_8bit("$predmet")."?="
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0