Autor Zpráva
jijik
Profil *
Ahoj...
mam dotaz, ktery je zrejmi jiz z nazvu topiku...
Jake treba knizky doporucujete apod ?
Peter p360t Kováč
Profil
na úplnom začiatku som si kúpil PHP Pro úplné začátečníky, potom PHP a MySQL - Hotová řešení, PHP a MySQL - Názorný průvodce tvorbou dynamických WWW stránek (toto je z Computer Press) a teraz mám Pokročilé programování v PHP 5 od Zoner Press. Plus som čítal kopukopu php webov.
Joker
Profil
Knížka "PHP programujeme profesionálně" (Computer Press tuším) a potom webové stránky, samozřejmě manuál na php.net a v neposlední řadě tohle fórum :-)
Peca
Profil
Nikdy jsem žádnou knížku o programování neměl. Nejdřív html podle jpw a php ani nevím. To šlo tak nějak samo. Programovat v C# a dalších už jsem uměl, takže šlo jenom o pár odlišností. Hodně pomohla tahle diskuze. Jenom bych chtěl dodat, že jsem se tu na nic neptal, pouze jsem pročítal příspěvky.
T2001
Profil *
dobrá knížka a podle mě asi nejlepší pro úplný začátečníky je
PHP 5 Začínáme programovat od Jiřího Brázy

a až se naučíš základy tak doporučuju Mistrovství v PHP 5 (Gutmans, Bakken, Rethans)

:-)
k
Profil *
Nejlepsi 'knihou' je php.net
T2001
Profil *
k

to si nemyslim
k
Profil *
T2001
Fajn:)
jijik
Profil *
mno pro me taky php.net moc neni, ja radsi peknou systematickou knizku nejlepe v cestine...
mate nekdo zkusenust s Touto knihou?
oogi
Profil *
www.linuxsoft.cz + hodně zkoušení - zkoušením se toho naučíš nejvíc... a hlavně si to pro příště zapamatuješ...
echo
Profil *
zozen si "Zend Development Environment" je to super editor, myslim ze aj pre zaciatocnikov, hlavne kvoli tej kontrole syntaxe a tak
jijik
Profil *
jj linuxsoft se mi moc libi, ale preci jen preferuju knizku...
mate jeste nejakou oblibenou?
jijik
Profil *
echo: pisu v dreamweaveru, ale dle myho, editor jako editr, nebo se mylim?
echo
Profil *
Dreamweaver je dobra volba pri vytvarani designu stranky alebo suborovej struktury, co sa tyka pisania php kodu tak disponuje akurat tak vybornym zvaraznovacom inak sa ani neda porovnavat zo Zendom...
Hugo
Profil
IMHO je nejlepší hledat pomoc u strýčka googla. Člověk se mimo jiné naučí hledat na netu. Jinak samozřejmě linuxsoft a php.net
Pilda
Profil
Já osobně se učim PHP krátce, ze začátku jsem se zkoušel učit z knížky od Jirky Koska, ale to se mi moc neosvěčilo, protože ta knížka je už zastaralá a skoro všechno se už dělá jinak.

Potom jsem zvolil taktiku, že jsem si otevřel PHP manuál na stránce zabívající se funkcemi různých okruhů (práce se soubory, práce s řetězci apod.) a každou tu funkci prostudoval a zkusil si jí.

Když jsem se dozvěděl jak se používají nějaké základní funkce, tak jsem se pustil do vlastních scriptů, které jsem potřeboval na své stránky jako je třeba Guestbook, odesílání emailů, generace RSS apod a u toho jsem se toho naučil nejvíc...

Takže doporučuju si udělat něco na stránkách a udělat to líp, než v návodech (třeba RSS knihy, editaci příspěvků knihy, mazání příspěvků knihy, trvalé odkazy....). Člověk má pak větší motivaci, udělej si třeba nějakou osnovu a podle toho ten script doplňuj/vylepšuj. Je to mnohem zabávnější, než psát funkce, který nikde nepoužiješ.
Acci
Profil
Já jsem se PHP naučil upravováním jedné knihy návštěv. Knihu jsem začal číst, až jsem PHP celkem dobře uměl. (stejně jako HTML nebo CSS)
jijik
Profil *
diky za vsechny reakce, a za kazde dalsi budu jedine rad...
jinak Zend Development Environment shledavam dobrym :) vcelku mi vyhovuje, ale me se pise asi ve vsem dobre... zkusil sem PHP designer, DW a ted tohle a vsecno mi vyhovovalo :)
Dealer DK
Profil
Sem samo uka takže žádný příručky ani ne, ale je pravda že s knížkami je to lepší a hlavně předejde se chybám které brzdý.
Podle mě stači zajit do knihovny prohlednout na místě a pokud výklad zaujal tak si ji vzít to samé v knihkupectví - jste zákazník a máte právo si prohlednout co si chcete koupit ;-))
Ja osobně "PHP 5 Začínáme programovat od Jiřího Brázy ", Interval.cz, PHP 4 příklady...., Stahl jsme si v .PDF "PHP programujeme profesionálně(CZ)"
a další knižky o php, některé v angličtině ale spíš ty s názornými a kradší mi texty´=))
Yrrah
Profil
Ještě bych rád dodal můj názor.
Rozdělil bych to na dvě hlavní věci:
- naučit se programovat (obecně)
- naučit se PHP syntaxi (a myšlení)

Já osobně jsem žádnou knihu číst nemusel, mám prostě programování takřka od plenek v krvi. Takže šlo o to jen co nejrychleji projít větší část PHP manuálu a vstřebat klíčová slova, to je celé.

Pokud umíš programovat v čemkoli jiném, bude pro tebe PHP hračkou.
Pokud ale s programováním nemáš vůbec žádné zkušenosti, nepůjde v první řadě o problémy s PHP (i když se ti to tak bude zdát). Vídám v diskuzích spoustu začátečníků, kteří se v sekci PHP ptají na naprosté základy, které prostě s PHP nemají nic společného (např. co to je cyklus, podmínka atp.)

Knížky o PHP se snaží nějak v kostce tě naučit obě věci. Nevím, nemohu hodnotit.
kvoky
Profil *
Nazdar, mě stačilo si přečíst php pro úplné začátečníky a slušná stránka se s tím dá udělat, co potřebuješ to si dyžtak najdeš na googlu. Nemůžu říct že umim PHP ale stránku (s komentáři administrací přidávání článků s těmito znalostmi v pohodě uděláš).

Jéé když si vzpomenu že ještě v září sem si myslel že se v php dělaj hovery :)
nelson
Profil *
ja jsem se php ucil pres linuxsoft.cz, tam je serial o php, ma 101dilu a nemusis nic opisovat z knizky:)
sim
Profil *
Ja by som hlavne povedal: prísť na riešenie problému sám je lepšie, ako ho odniekiaľ opísať. Teda, samozrejme, že sa musíš naučiť základné techniky a aj niektoré zaužívané postupy, ale potom je to skôr na tebe. Píš veľa svojho kódu a rozmýšľaj sám nad najlepším riešením. To bola troška odomňa.

Inak k pôvodnej otázke: PHP od Koseka, Velká kniha PHP a MySQL, Pokročilé programovanie v PHP. A ešte o bezpečnosti Webhacking a Zranitelný kód (alebo také niečo). A linuxsoft tutoriál a iné skripty.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0