Autor Zpráva
davef6
Profil
Mám funkci vyhledávání, do 2 textových políček zadávám buď jméno interpreta nebo název skladby. V db mám taky dva sloupce interpret a skladba. Když někdo zadá jméno interpreta tak vypsat všechny interprety toho jména, to samé i se skladbou.
djlj
Profil
Tak to je super. Kde je problém?
davef6
Profil
no právě nevim jak na to, když mám jedno textové pole, tak to vim, ale se dvěma na to nemůžu přijít
maarlin
Profil
jako nevim co je na tom tezkeho - dotaz bude polozen nasledovne:
SELECT * FROM tabulka WHERE interpret = '".$_GET["interpret"]."' OR skladba = '".$_GET["skladba"]."'


Jestli jsem nepochopil tvůj problém, tak se omlouvám.
davef6
Profil
jo tohle jsem chtěl, jsem teprve začátečník, ještě jeden blbej dotaz, když chci aby to nebylo uplně přesně podle toho názvu v textovym poli, ale třeba na avril lavigne, aby stačilo napsat jen avril, kam umístim v tom dotazu to LIKE
djlj
Profil
davef6
Dej ho místo rovnítka. A okolo ".$_GET['...']." dej %.
MiSHAK
Profil
mysql_query("SELECT * FROM tabulka WHERE interpret = '%$_GET[interpret]%');

předpokládám že vstupní hodnoty ošetřuješ...
davef6
Profil
tak tam mám tohle, podle djlj ,ale vypisuje mi to uplně všechno

Select * from mp3 WHERE interpret LIKE '%".$_POST["interpret"]."%' OR skladba LIKE '%".$_POST["skladba"]."%' ORDER BY datum DESC LIMIT $zacatek,$konec
nightfish
Profil
tak tam mám tohle, podle djlj ,ale vypisuje mi to uplně všechno
pokud jednu z položek nezadáš, tak ten dotaz pak vypadá třeba ...or skladba like '%%', čemuž samozřejmě vyhoví všechny řádky tabulky

takže doporučuju dotaz sestavovat pouze z neprázdných vstupních polí formuláře...
davef6
Profil
dobrý už jsem to vyřešil, místo OR jsem dal AND
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0