Autor Zpráva
Pitt of Pce
Profil *
Potřebuji poradit, jak by se dala snížit zátěž servru.

Zatím sem tady našel nahradit klasické uvozovky těmi jednoduchýma. Prosím poraďte na čem to ještě stojí. Díky
koudi
Profil
Na dobře napsané aplikaci...
souki
Profil
Zatím sem tady našel nahradit klasické uvozovky těmi jednoduchýma
Prosím?


Zkus kešovat obsah...
japlavaren
Profil
pokial chces byt extremista, tak to cele napis cele ako pulgin v C a tak to hod na web. ale to je pre webi 5 000 000 ludi denne a vys /som to kdesi cital/
joejoe
Profil *
zkus nejaky profiler:
- obecne se da rict jenom to, ze optimalizovat se vyplati jenom na mistech, ktere zabiraji nevic prostredku a casu.

z tohoto pohledu je zmena dvojitych uvozovek za jednoduche absolutne bezvyznamna..
djlj
Profil
Pitt of Pce
Optimalizuj databázi, vhodně použij indexy; cachuj vše co můžeš; snaž se psát efektivní kód; generuješ-li například nějaké statistiky návštěvnosti na webu online, vykašli se na to a generuj je cronem jednou za čas; vypni zbytečně loadnuté extense apache, které nepoužíváš; vypni zbytečně loadnuté extense php, které nepoužíváš.
Pitt of Pce
Profil *
Moc díky lidi za help. Ještě něco :D

Co přesně znamená cachovaní??? jsou ty hlavičky v head? Nebo na jaké úrovni cachovat??

Já vim, že vám příjdu jako nějaký hodně velký idiot, ale nikdy mě nenapadlo, že budu řešit podobné problémy.. Dneska mi vypli stránky kvůli přetěžování servru.. Tak teď hledám příčiny..
Zatím jsem ořezal úplně všechno o mysql_free_result (to sem předtím nidky nedělal....) a teď se chystám na zbytečné proměnné - unset...
Ještě jsem slyšel že na to má vliv mod rewrite.. Ten mám jenom obyč s chybovou hláškou.. Tak by měl být v pohodě.
Ach jo.. Asi se půjdu vyspat a nechám to na ráno.. A to sem si ještě předevčírem říkal, jak s tím php vlastně umim :D
25k_jde_spat
Profil *
Pitt of Pce

a nemas tam nahodou veci typu PHPBB foru, RS PHP NUKE atd ? ;-)
tiso
Profil
ešte jedna vec - obmedz roboty vyhľadávačov pomocou súboru robots.txt - zakáž indexovať adresáre s obrázkami, nepodstatné a neverejné stránky (administráciu a podobne...).
Davex (nepřihlášený)
Profil *
Pitt of Pce
Dneska mi vypli stránky kvůli přetěžování servru.
Pokud to je na ovocném hostingu, tak tam vypínají stránky s vyšší návštěvností kde komu.

Cachování uděláš třeba tak, že vygenerovanou stránku uložíš dočasně (třeba na minutu) do souboru a pokud tento soubor existuje tak ho vložíš pomocí include. Nebo si můžeš pohrát s http hlavičkami.
djlj
Profil
Pitt of Pce
V dotazu jsi neuvedl potřebné informace, tak jsem předpokládal, že to je tvůj server. Zkus se tedy zároveň i poohlédnout po jiném hostingu, případně po vlastním serveru :).
Pitt of Pce
Profil *
Redakční systém používám vlastní - ale je úplně jednoduchej. Na začátku se vkládá soubor, který pripojuje k databázi.
- k těm výše zmíněným systémům mám tak trochu odpor ;)
- to omezení vyhledávačů jsem tam neměl, jdu na to
- u ovoce nejsem :) Hele zas tak mimo nejsem :) Jsem u station.cz a můžu je doporučit. Dá se s nimi domluvit. Nabídli mi přestup na lepší servr (který zatím ještě není koupený)

Na vlastní servr zatim nemám :D ale někam si tu radu zapíšu ;))

Kdyby někdo moh, tak mi zkuste popsat jaký přesně kešování máte na mysli Třeba prodloužit expiraci stránky na nějaký delší datum nebo jak přesně?

Moc díky za pomoc :)


Tady je ten můj slavnej web
Prosím nekritizujte mi grafiku.. Jak jsem již psal.. Do předevčíra jsem si říkal, že sjem programátor :D A teď můžu jít do háje :D
A ani to nemá správnej doctype. Ještě jsem se nedostal k něčemu takovýmu.. Mám před maturitou, tak není moc čas :)
djlj
Profil
Pitt of Pce
Použij to, co psal Davex (nepřihlášený) a nebo můžeš i nastavit třeba expiraci stránek a obrázků na dobu, kterou uznáš za vhodnou.
Pilda
Profil
Hele a neni to spíš tim, že se jim nelíbí počet stažených dat s tvých stránek? Když tam máš jenom wallpapery, tak bych se nedivil a to ti pak asi optimalizace scriptů nepomomůže.
Pitt of Pce
Profil *
Pilda: to si myslim, ze ne.. Videl jsem graf zateze pred a po vypnuti nasich stranek.. I kdyz takovy graf v php neni problem..

djlj a Davex: zatim nastavim tu expiraci.. Zitra jdu do myho nejoblibenejsiho knihkupcetvi a objednavam si knizku o optimalizaci. A do ty doby vygeneruju kazdou stranku do html, ktery se budou nacitat misto php... Uz fakt ne.... Im freaking out......
Pitt of Pce
Profil *
Moc vam vsem dekuju..
Zatim sem to vyresil tak, ze sem povypinal vsechny novy sluzby.. (tim myslim uplne) a ted se testuje..
Jdu se zatim objesit :D
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0