Autor Zpráva
venca12
Profil
Ahoj, ovlivňuje nějak zásadně rychlost php, vzrůstající množství kódu a počet includovaných souborů? Mám jednoduchý framework, kde jsem si pro různá pole (vstupní pole zkrz formuláře) napsal zvlášť třídy. Každou třídu mám umístěný ve zvláštním souboru, který includuju.

Jde mi o to, jestli vzrůstající množství kódu, byť využitého jenom z části (vytvářím instance jen několika tříd, ne všech) nebude nějak zásadně ovlivňovat rychlost vykonávání skriptu.

Nepoužil někdo obdobné, či větší množství kódu (100KB + smarty) a nezačalo to někde selhávat?

Díky za odpověď.
MzM
Profil
pokd php "sáhne" na nějaký php soubor, tak ho minimálně prověří, co se týká syntaxe. Dělal jsem na takovém ošklivém molochu, který měl několik málo MB. To, že tam bylo hodně php se trochu projevovalo, uvažovalo se o překládání do binárky (nebo to byl jenom mezikód?) to už si nepamatuju. Ale nakonec se od toho upustilo. Selhávalo to jenom díky špatné sématice (blbě napsané) ne proto že by selhávalo PHP.
Suma sumárum, 100KB je (podle mě a toho, co jsem viděl) OK.

Je to můj názor. Nejsem vševědoucí, nemusím mít pravdu.
one_k
Profil
venca12
100KB (celkove) neni problem .

vzdyt si to muzes sam zjistit..
na zacatku scriptu si nastav do promene cas a na konci si ho vypis a zjistis jak dlouho mu to trva.
taky si muzes vypsat velikost alokovane pameti pro php -> var_dump(memory_get_usage()) - vraci hodnotu v bytech
venca12
Profil
Ha há. Tak jsem to proměřil a skutečně naincludování všech souborů trvá cca 0.1 s. Potom ale pokud to není nacachované to efektivně zazdí smarty časem přes 4 s. Jdu to prooptimalizovat.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0