Autor Zpráva
guest
Profil
funkcí copy chci zkopírovat soubor z počítače v síti na počítač, z kterého skript spoštím. Na obou počítačích mám Windows, na daném souboru i adresáři mám ve Windows práva ke čtení i k zápisu, přesto po spuštění skriptu vypadne tato chyba:

Warning: copy(\pocitac1cpokuspokus.dbf) [function.copy]: failed to open stream: Permission denied in D:pokusindex.php on line 7

kdy by mohl být problém? Proč nemá php práva k tomuto souboru, když k souboru má přístup i skupina "Everyone".

nebo lze použít nějakou jinou funkci jako upload apod.?
DJ Miky
Profil
Fce copy() nemůže přistupovat ke vzdáleným souborům, může jen ke všemu v adresáři definovaném DocumentRoot v Apache.

Mělo by jít file_get_contents().
guest
Profil
děkuji, ozkouším
guest
Profil
Takže problém je pořád stejný :o(

Warning: file_get_contents(\\pocitac1\c\pokus\pokus.dbf) [function.file-get-contents]: failed to open stream: Permission denied in D:\pokus\index.php on line 11
guest
Profil
jen dodám, že když si udělám na to kopírování skript ve Windows Script Host a ten pak pak z PHP skriptu spustím příkazem exec, tak se vše bez problémů zkopíruje.

Proč to nemůže jít přímo v php?

DJ Miky
funkce copy kopíruje i mimo adresář documentroot, neboť na počítači přes copy běžné kopíruji z libovolného disku do libovolného adresře na jiném disku svého počítače, ačkoliv "documentroot" mám nastaven na D:
Pavel Strejček
Profil
Permission denied neboli nemá oprávnění, musí se povolit
guest
Profil
Pavel Strejček
já vím, že neni oprávnění, ale proč když ve Windows je? WSH skriptem to bez problému překopíruji a php skriptem ne. Jak to tedy mohu povolit i pro php?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0