Autor Zpráva
guest
Profil
stále nemohu zjistit, jak nastavím práva pro php k souboru na síťovém počítači:

chmod("$zdroj", 0777); přičemž v proměnné zdroj je cesta k souboru na síťovém počítači

mi hází tuto chybu:
Warning: chmod() [function.chmod]: Permission denied in D:\www\.... on line ....

stejnou chybu to hází při pokusu o kopírování pro příkazy copy, file_get_contents atd.

Přitom když si udělám obyčejný dávkový soubor pod Windows s příkazem copy zdroj cíl, tak kopírování soboru proběhne, tedy práva tam jsou v pořádku - problém je tedy někde na straně php. Pokud někdo tuší kde, budu velmi vděčný za radu.
YoSarin
Profil
guest
Právo zapisovat tam máš ty, ale php běží jakoby pod jinýmy uživatelskými právy - těžko můžeš chmodem měnit práva souboru k němuž nemáš práva.
guest
Profil
YoSarin
díky za odpověď, toho jsem se docela obával. A existuje aspoń nějaká možnost, jak změnit buď:

1) uživatelská práva pod kterými běži php?

nebo

2) práva toho souboru popř. adresáře nebo celého pc v síti tak, aby k němu php práva měla?
YoSarin
Profil
guest
Ta druhá možnost by snad měla nějak jít...
Uživatelská práva PHP bych neměnil - pak by to bylo dost nebezpečný - změň práva jen té jedné složce kam chceš zapisovat. Jak to udělat si nejsem moc jistej...
guest
Profil
Docela by mě zajímalo, kde se dají měnit uživatelská práva php. .... a jak zjistím s jakými právy je php spuštěno?
YoSarin
Profil
guest
Tak to ti bohužel nepovím.. I když - zkus vytvořit phpkem nějakej soubor a podívej se do jeho práv jakého má vlastníka. :)
krteczek
Profil
Nejde o práva php ale práva apache.
guest
Profil
a práva apache se dají změnit tak aby měla astejná oprávnění jako uživatel ve Windows pod stejným přihlášením?
Tommy
Profil *
Ahoj...mám problém s uživately...něco jsem dělal s uživately a ted se mi ukazuje k výběru jenom uživatel guest...a nic víc...jak to mám udělat aby tam byl zase ten starej???
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0