Autor Zpráva
k
Profil *
jak uděla například při výpisu z DB aby proměnná byla očíslována ? $name1 $name2 $name3 ?jak to lze udělat ? jde to i přez fce for() ?

diky
Paulí
Profil
$data=Explode("#",FRead(FOpen("./logins/logins.txt", "r+"),999));
echo $data[0];
echo $data[1];


- proštuduj to !!!
MzM
Profil
k: divná otázka. jaká proměnná? sloupečky z db? Když uděláš mysql_fetch_array(), tak pro daný řádek dostaneš např $row[0], $row[1]....
nebo je to něco jného? Zkus se zeptat tak, aby na to šlo odpovědět...

Paulí, co má společného čtení ze souboru se čtením z db? Možná jsi chtěl odpovědět na jinou otázku.
k
Profil *
nojo sory já se trochu blbě zeptal mi šlo o to že mám stejné řádky jejich asi deset nebo kolik a v každém řádku mám několik proměnných na konci každé je číslo v řádku jsou čísla stejné a směrem dolu se stupnují , takže se ptám jestli to jde udělat nějak jednoduše abych všude nemusel vypisovat proměnné tolikrát jen s jinými čísly, (že bych nadefinoval pouze první řádek)použiju to jak při vypisu z db tak jinde hodí se mi to i při formuláři i při jinších věcech, ale netuším jak to udělat

pochopili jste mě ?
DJ Miky
Profil
Pokud jsem to dobře pochopil já, pak nějak takto:

for($i=1;$i<10;$i++) {
$promenna='name'.$i;
echo $$promenna.'<br />';
}

EDIT: To by mělo vypsat obsah proměnných $name1, $name2, ..., $name9.
k
Profil *
jo takhle, jen sem nevěděl jak to zpracovat ,jinak přez for sem si myslel že to pude díky ,
DJ Miky
Profil
Hlavní princip je ta proměnná v proměnné ($$promenna), to může být někdy dost užitečná věc. Přitom co jsem se setkal s lidmi, tak většina o této možnosti neví.
MzM
Profil
k, to ale nemá s db moc společnéno, ne?
DJ, k těm referencím, jednou jsem dělal jakousi třídu, co místo id v tabulkách dohledávala hodnotu z číselníků v db a vyšlo z toho něco takového:
if ( $db->db_exec("select $val, $c from $t") ) {
$$val = array();
while ( $row = $db->db_fetch() ) {
${$val}[$row[$val]] = $row[$c];
}
}

jinými slovy, pokud se takto čachruje s polem, musí se dobře zvážit, kde se umístí složené závorky.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0